5,0 Opinie w Google opinie z Google

Piwnica ziemna Wrocław

Opublikowano dnia 31-07-2020

 

Piwnica ziemna - czy to dobra inwestycja?

 

Piwnica podziemna jest to pomieszczenie, które od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Bowiem coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie piwnicy we własnym ogrodzie, ponieważ jest ona niezwykle funkcjonalna, a także praktyczna. Dzieje się tak głównie ze względu na utrzymującą się stałą temperaturę, dzięki której piwnica ziemna Wrocław może okazać się doskonałym miejscem do przechowywania różnego rodzaju produktów spożywczych, owoców, warzyw i licznych przetworów, potrzebujących odpowiednich warunków do zachowania świeżości na dłuższy czas.

 

Przejdź i zobacz ceny i dokładny wygląd piwniczek >>>>


 

 

Oprócz tego, piwnica ziemna Katowice może posłużyć jako schowek na rozmaite przedmioty i sprzęty ogrodowe, na które nie ma wystarczająco dużo miejsca w mieszkaniu lub domu. Plusem posiadania piwnicy w ogrodzie jest również to, że jest ona doskonałym elementem, który przyciąga uwagę, pełniąc przy tym rolę dekoracyjną. Można zainspirować się przykładowymi aranżacjami piwnicy w internecie.

Bardzo często do aranżacji piwnicy ogrodowej wykorzystuje się różnego rodzaju rośliny, a także sieje się bujną trawę, która prezentuje się naprawdę wyjątkowo w tym zestawieniu. Można również spróbować zainstalować światełka lub pełne oświetlenie, które umożliwi spędzanie czasu w ogrodzie wieczorową porą. Atutem, jakim odznacza się piwnica podziemna Wrocław jest to, że może wpasować się praktycznie do każdego ogrodu. Sprawdzi się zarówno w nowoczesnych ogrodach, jak i tych urządzonych w klasycznym tonie. Jak więc widać na instalację piwnicy ogrodowej może sobie pozwolić każdy.

 

Jakie są zalety i wady posiadania piwnicy ziemnej?

 

Na budowę piwnic podziemnych decyduje się coraz to więcej osób, głównie ze względu na ich funkcjonalność, a także uniwersalność. Dawniej piwnica ziemna Warszawa nazywana była ziemianką i pełniła rolę lodówki. Trzymano w niej między innymi plony, które udało się wyhodować w przydomowym ogrodzie. Ziemianka pozwalała na przechowywanie warzyw i owoców przez cały rok. Z czasem jednak zaprzestano budowy ziemianek, a na ich miejsce trafiły nowoczesne altany.

 

Na dzień dzisiejszy spora liczba osób prowadzi zdrowy tryb życia, a co za tym idzie, ekologiczne warzywa i owoce są przy tym wskazane. Dlatego wzrasta chęć na budowy piwniczek ogrodowych. Biorąc pod uwagę mnóstwo zastosowań piwniczki ziemnej, warto wymienić jej najistotniejsze zalety, by przekonać Państwa do jej zainstalowania na swojej posesji.

 

Przejdź i zobacz ceny i dokładny wygląd piwniczek >>>>

 

Przede wszystkim atutem piwniczki jest to, że utrzymuje się w niej stała temperatura, wahająca się od 4 do 10 stopni. Dodatkowo panuje w niej stały mikroklimat, dzięki któremu jest możliwe przechowanie produktów spożywczych, zachowując przy tym ich świeżość. Dla tych, którzy uwielbiają hodować kwiaty, piwnica ziemna Kraków może okazać się świetna ze względu na to, że istnieje możliwość przechowania w niej sadzonek, które zimą nie mają szansy przetrwać w ogrodzie. Trzeba również powiedzieć o tym, że budowa piwnicy ziemnej to także ogromna energooszczędność, gdyż nie wymaga podłączenia do prądu elektrycznego, co jest nie tylko wygodne, ale również pozwoli na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy. W sytuacji, kiedy zdecydują się Państwo na piwniczkę ziemną o większej powierzchni, może ona posłużyć jako miejsce spotkań towarzyskich latem, kiedy pogoda nie sprzyja lub upał uniemożliwia spędzanie czasu na zewnątrz.


Piwnica ogrodowa znakomicie sprawdzi się jako pomieszczenie do celów technicznych, w którym to można ze spokojem zainstalować źródła oświetlenia ogrodu. Wypada również wspomnieć o tym, że piwniczka ziemna Wrocław to doskonały element dekoracyjny ogrodu, który można odpowiednio wyeksponować. Mogą się do tego przydać rośliny, które lubią piaszczyste i suche podłoże.

 

Ozdobne oświetlenie i zasadzenie bujnej trawy to równie doskonały pomysł, z którego można skorzystać. Jeśli chodzi o wady, warto wspomnieć o formalnościach, które dla niektórych okazują się problematyczne. Czas samodzielnej budowy również może okazać się problemem trudnym do rozwiązania, jednak jest alternatywa, którą jest kupno gotowej konstrukcji piwnicy.

 

Jej instalacja jest o wiele prostsza i mniej skomplikowana. Współcześni producenci piwniczek dbają o jakość ich wykonania, w związku z czym są one bardzo trwałe, praktyczne oraz bezpieczne, przez co chronią przed ewentualnym włamaniem i nie tylko. Jak więc widać wady są znikome i da się je przezwyciężyć, by cieszyć się z funkcjonalności piwnicy w ogrodzie. Zainstalowanie jej to warty uwagi pomysł, który pozwoli na dostarczenie do ogrodu nowego elementu dekoracyjnego, który będzie oprócz tego niezwykle funkcjonalny.

 

O jakich formalnościach nie można zapomnieć przed budową piwnicy w ogrodzie?

 

Zanim przystąpi się do budowy lub montażu gotowej piwnicy zimnej w swoim ogrodzie, warto sprawdzić przepisy prawa budowlanego. Obecnie, planując budowę obiektu, który nie przekracza 35 metrów nie trzeba mieć pisemnego pozwolenia. Zachęca się jednak do skonsultowania budowy piwniczki z najbliżej położonym urzędem gminy lub starostwa, by dowiedzieć się na ten temat nieco więcej.

 

Pracownicy z całą pewnością udzielą Państwu wszelkich informacji w tym temacie. Jeśli zgoda będzie pozytywna można wówczas pomyśleć o przebiegu budowy i znaleźć odpowiednie miejsce do ulokowania piwnicy. Należy wybrać powierzchnię, która jest wyjątkowo zacienione, bez zbierającej się wody opadowej, która może powodować ewentualne podtopienia negatywnie wpływające na konstrukcję piwniczki.

 

Ponadto miejsce to musi być pozbawione drzew, ponieważ ich system korzeniowy mógłby w jakiś sposób mógłby źle wpłynąć na jej stan techniczny, powodując liczne zniszczenia. Po znalezieniu odpowiedniego miejsca warto wybrać osadzenie drzwi wejściowych lub klapy. Najlepiej będzie jeśli znajdą się one od strony północnej, ponieważ w ten sposób uniknie się nadmiernego ogrzania drzwi.

 

Kiedy nie ma innej możliwości, dobrze jest zabezpieczyć wystającą część piwnicy ogrodowej okrywając ją folią, którą wykorzystuje się do ochrony fundamentów. Ziemia, która ulega nadmiernemu nagrzaniu zaczyna się obsypywać, a ten sposób zatrzyma ten proces. Jest to także świetna metoda na ochronę przed wilgocią. Można zabrać się samemu za projekt i budowę piwnicy podziemnej, jednak cały ten proces potrafi być czasochłonny i trudny. Dlatego alternatywą dla tego rozwiązania będzie kupno gotowej piwnicy, której montaż zajmie zaledwie jeden dzień. Ostateczny wybór należy do Państwa, jednak coraz częściej wybierana jest gotowa piwnica ziemna Gdańsk.

 

Piwnica ziemna - gdzie najlepiej dokonać jej zakupu?

 

Obecny rynek jest na tyle bogaty i szeroki, że wybór gotowych piwnic ogrodowych, a także materiałów do jej samodzielnego zbudowania jest naprawdę ogromny. W związku z tym. Najczęściej jednak gotowa piwnica ziemna Poznań jest dostępna u producentów, którzy zajmują się wykonywaniem i sprzedażą różnego rodzaju zbiorników betonowych. W sklepie Dom i Woda zakupią Państwo gotowe już konstrukcje piwnic ogrodowych o rozmaitych powierzchniach. Każda z piwnic jest wykonana z materiału, który nazywany jest polietylenem. Gwarantuje on czystość i szczelność, na której zależy każdej osobie, posiadającej piwnicę.

 

Na zestaw składają się takie elementy jak: stalowa rama, schody, pokrywa zawierająca dwie solidne warstwy, zestaw półek oraz schody. Oprócz tego znajdzie się w nim stacja pogodowa, dzięki której sprawdzą Państwo wilgotność i temperaturę w piwniczce. Dodatkowo otrzymają Państwo lampę LED oraz wentylację nawiewno-wywiewną.

 

Jeżeli zainstalowanie piwnicy jest dla Państwa trudne, można skontaktować się z nami, ponieważ współpracujemy z fachowcami, którzy w sprawny sposób dokonają montażu piwnicy. Koszt instalacji oraz wysyłki należy z nami ustalać indywidualnie, jednak chcieliśmy podkreślić, że prowadzimy dostawę na terenie całej Polski, w tym Wrocławia, co jest naszą ogromną zaletą. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zachęcamy do kontaktu, z przyjemnością odpowiemy!


Galeria

Pozostałe wpisy