5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Biopreparat BioniQ Bactocore do przydomowej oczyszczalni ścieków 800g

biopreparat-bioniq-bactocore-do-przydomowej-oczyszczalni-sciekow

Stan: Nowy produkt

Dostępność: Chwilowy brak towaru

Biopreparat przeznaczony do eksploatacji przydomowych oczyszczalni ścieków, przepompowni i złożonych systemów kanalizacyjnych. Skład biopreparatu oparty jest na wysoce skoncentrowanym, niepatogennym blendzie bakterii z rodzaju Bacillus o łącznym ładunku ≥ 20 miliardów komórek/g bloku bakteryjnego. Za strukturę produktu odpowiadają naturalne woski roślinne, które utrwalają biopreparat w postaci zanurzalnego, porowatego, cylindrycznego bloku enzymatyczno-bakteryjnego.
Opakowanie zawiera 800 gramów biopreparatu.

Zasadą działania preparatu jest uwalnianie bakterii i enzymów poprzez stopniowe wymywanie ich z rozpuszczalnego, woskowego bloku w kierunku oczyszczanych ścieków. Uwolnione bakterie oraz biologiczne składniki tworzą efektywnie działający biofilm – błonę biologiczną oczyszczającą ścieki oraz zabezpieczającą wszelkie elementy infrastruktury oczyszczalni, mogące ulec awarii, ze względu na tzw. fouling, czyli odkładanie się substancji organicznej. Szczególnie przydatny w aplikacjach związanych z likwidacją złogów białkowo-tłuszczowych. Zapewnia m.in. utrzymanie instalacji bez widocznych złogów i osadów generujących problemy z rozruchem części ruchomych, np. pomp. Biopreparat jest przeznaczony dla użytkowników ceniących wygodę stosowania. Zainstalowany biopreparat, w zależności od jakości ścieków, generuje ochronę instalacji oraz wydajny proces oczyszczania ścieków przez około 1 rok dla standardowych wielkości przydomowych oczyszczalni ścieków (3-4 użytkowników) oraz około pół roku dla dużych jednostek przepompowni komunalnych.


Jak używać biopreparatu?

Zapakowany próżniowo blok enzymatyczno-bakteryjny otworzyć poprzez rozcięcie moletowanego worka. Siatkę filtracyjną bloku zawiesić na jednym z dwóch dołączonych haków. Połączyć razem ze sznurkiem oraz drugim hakiem zestawu. Tak przygotowany blok zawiesić w oczyszczalni lub przepompowni poniżej lustra cieczy. Formuła bezobsługowa biopreparatu nie wymaga przez zadany czas stosowania suplementacji instalacji biopreparatami sypkimi w określonych interwałach czasowych.

Przechowywanie biopreparatu:

Uwaga! Przechowywać w miejscu suchym i przewiewnym, w oryginalnym, zamkniętym opakowaniu w temp. max. 25⁰C. Chronić przed dziećmi. Bakterie zawarte w preparacie są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska. Produkt biodegradowalny. EUH208 – zawiera aktywne enzymy, m.in. proteazy neutralne i alkaiczne, amylazę, lipazę, celulazę. Może wywoływać podrażnienia w kontakcie ze skórą i oczami. Nie nadaje się do spożycia. W przypadku dostania się preparatu do oczu płukać je strumieniem wody przez kilka minut (jeśli efekt podrażnienia oczu nadal się utrzymuje należy uzyskać poradę/opiekę lekarza). W przypadku inhalacji może wywoływać symptomy alergii i astmy.

317 zł

Darmowa dostawa

Powiadomienie o dostępności
E-mail:
Przepisz kod:
weryfikator

Więcej informacji