Moja Woda - odbierz dotację do 6000zł. Sprawdź.

5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Przytulny i wygodny domek Hobbita

Sortuj według:
1
1

Domki Hobbita - czym są inspirowane?


Z pewnością fani dzieł wybitnego pisarza Tolkiena znają takie tytuły jak: "Hobbit", czy "Władca Pierścieni". Te ekranizacje szybko spotkały się z uznaniem wielu osób, a w szczególności hobbitowe domki. Dla fanów dzieł Tolkiena stały się ogromną inspiracją. Na tle innych budowli wyróżnia je przede wszystkim baśniowy kształt, ale i również niebanalne wnętrze oraz filigranowość. Bohaterowie tych ekranizacji to mieszkańcy małych domków, które wtapiają się w otoczenie i jest to ich cecha charakterystyczna. Dawny projekt domku hobbita był dość prosty, natomiast na dzień dzisiejszy, domki hobbitów są udoskonalane na wiele sposobów. Dzieje się tak głównie z tego powodu, że domki hobbitowe stają się coraz częściej miejscem zamieszkania, stąd też ich ciągłe udoskonalanie jest wskazane. Jednak chęć posiadania takiej budowli nie wystarczy, ponieważ należy zaczerpnąć w tym zakresie sporo informacji, o których powiemy w dalszej części artykułu.


Chatka hobbita - czy warto przystępować do samodzielnej budowy?


Jeśli dom hobbita jest Twoim marzeniem, na pewno zaczynasz zastanawiać się nad tym, jak przystąpić do jego budowy. Nie jest to jednak prosta sprawa, ponieważ budowa takiego domu wiąże się z dość sporym kosztem oraz wymaga dużo czasu i zdolności konstrukcyjnych. W związku z tym, nie każdy może sobie pozwolić na samodzielną budowę. W Internecie można znaleźć instruktaż, na którym szczegółowo opisane są czynności związane z budową domu hobbita. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że bez odpowiednich umiejętności w zakresie budownictwa, jest to niezwykle trudne do zrealizowania.


Alternatywą dla osób, które nie mają możliwości, by przystąpić do samodzielnej budowy domku, będzie kupno gotowego szkieletu. Jest to duże ułatwienie, a cena tej konstrukcji nie jest wygórowana. Producenci gotowych domków skupiają dużą uwagę na materiałach, z których jest wykonany domek hobbita. Dach, który posiada dom hobbita powinien być wodoodporny, dzięki czemu można zasypać go ziemią lub surowcem organicznym, takim jak trawnik, warzywa lub kwiaty. Dodatkowo domek hobbita jest w stanie utrzymać optymalną temperaturę, dzięki powłoce z ziemi i roślin. Nie można również zapomnieć o tym, że modułowa kopuła domku musi być odpowiednio lekka, ale równocześnie trwała i silna. A więc można powiedzieć, że budując hobbit domki samodzielnie, dobór materiałów może być bardzo trudny, biorąc pod uwagę wszystkie wytyczne, jakie musi taki budynek spełniać. Decydując się na gotowy model domku, można mieć pewność, że producent zadbał o każdy szczegół podczas produkcji. Zatem wybór należy do Ciebie!


Dom hobbita - jak prezentuje się w środku?Jeśli chodzi o domek hobbita Polska jest krajem, w którym ten typ konstrukcji zyskuje na popularności. Wygląd jakim cechują się domki hobbita Polska ma się to naprawdę różnie, ponieważ hobbit dom może mieć różny metraż. Odmienny zatem może być również układ budynku, ale i także rozmieszczenie pomieszczeń oraz ścian działowych. Inaczej może prezentować się również wykończenie techniczne oraz użytkowe. Wszystko w tym zakresie będzie uzależnione od producenta oraz od potrzeb posiadacza domku. Takie domki mogą w środku przypominać hobbicką jamę lub typowy dom. Dom hobbita Polska może również zawierać dowolną liczbę pokoi, natomiast w przypadku, kiedy właściciel zechce powiększyć taki domek, może zdecydować się na kolejne moduły. Domki można wyposażyć w aneks kuchenny lub większą kuchnię. Wszystko jest kwestią indywidualną. Aranżacja domku hobbita będzie również uzależniona od tego, w jakim charakterze będzie użytkowany. Otóż inaczej należy zaplanować projekt domku całorocznego, a jeszcze inaczej domu, który będzie użytkowany w sezonie letnim. W pierwszym przypadku powinno się pomyśleć o solidnej instalacji, która stworzy pełne warunki mieszkalne.


Dla kogo sprawdzi się domek hobbita?


Z domku hobbita z pewnością będą zadowolone osoby, które są w posiadaniu działki lub ogrodu i nie mają pomysłu na zaaranżowanie przestrzeni. Jeśli chodzi o działkę, domek hobbita w Polsce bardzo często zastępuje typową altankę. Jest to świetna alternatywa dla zwykłego domku. Pomieszczenia, które posiada dom hobbita mogą służyć zarówno do przechowywania narzędzi ogrodniczych, ale i także można w nim spędzać czas latem, a nawet cały rok. Warto również podkreślić fakt, że domek hobbita nada zupełnie innego wyglądu działce lub ogrodom i z pewnością wszystkich zachwyci. Ponadto chatka hobbita to idealne miejsce do przechowywania przetworów lub warzyw i owoców. Reasumując - domek hobbita ma wiele zastosowań, które przypadną do gustu każdemu, kto posiada działkę lub ogród.


W naszym sklepie Dom i Woda można zakupić domek hobbita w mniejszej, jak i większej wersji. Oprócz tego w asortymencie znajdą się również pojemniki na wodę, sauny fińskie, czy też domek z sauną, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Być może zainteresuje Cię oferta na wiaty grillowe lub altanki drewniane. Sprawdź także, jaka bania ruska lub sauna zewnętrzna beczka jest dostępna w naszym sklepie.