Moja Woda - odbierz dotację do 6000zł. Sprawdź.

5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Sauny z jodły syberyjskiej i drewna sosnowego po obróbce termicznej

Sortuj według:
1
1

Domek z sauną - co warto wiedzieć?


Sesje w saunie jest to jeden z najstarszych, ale i również najskuteczniejszych zabiegów. Głównie ze względu na to, że sauna znacznie poprawia odporność organizmu oraz wspaniale wpływa na poprawę stanu skóry, czy też pobudzenie krążenia. Na przestrzeni wielu lat powstało kilka rodzajów sauny, do których zalicza się między innymi sauna sucha, fińska, szwedzka, czy też ruska bania. Jednak więcej na ten temat powiemy w dalszej części artykułu.


Wiele osób marzy o tym, aby w ich ogrodzie znalazła się nowoczesna sauna ogrodowa, trzeba jednak posiąść odpowiednią wiedzę w tym temacie, żeby zakup takiej sauny ogrodowej był trafiony. Liczne grono decyduje się na domek drewniany z sauną, który inaczej nazywa się "ruską banią", bądź też "łaźnią". Zwykle taka mini sauna ogrodowa przybiera formę drewnianego domku wolnostojącego. Tego typu sauna drewniana ogrodowa to nie tylko doskonały sposób na zadbanie o własną urodę, ale i również jest to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na zahartowaniu organizmu. Sauna ogrodowa nowoczesna to też świetny element, który będzie kluczowym punktem w ogrodzie i zachwyci praktycznie każdego. Ruska bania, czyli mała sauna ogrodowa wyróżnia się sposobem funkcjonowania oraz wyglądem. Sauna ogrodowa owalna dawniej była popularna w Rosji i na Syberii, natomiast na ten moment nowoczesne sauny ogrodowe cieszą się zainteresowaniem w całej Europie.


Z jakich powodów warto postawić saunę w ogrodzie?


Dla niektórych sauna zewnętrzna może budzić pewne obawy, głównie ze względu na wątpliwości związane z użytkowaniem sauny zimą. Pojawiają się również pytania, gdzie podczas saunowania można schować ubrania. Odpowiadając na pierwszą wątpliwość: ujemne temperatury po wyjściu z sauny są jak najbardziej wskazane, ponieważ po kilkunastu minutach spędzonych w saunie, ciało należy schłodzić. Można to zrobić na przykład przy pomocy prysznica lub zanurzyć się w beczce z zimną wodą. Doskonałym pomysłem będzie też spacer po zimowym ogrodzie. Jeżeli chodzi o przechowywanie ubrań, zwykle sauna ogrodowa zewnętrzna jest wyposażona w niewielki przedsionek, w którym można zostawić ubrania. Ponadto sauna zewnętrzna ogrodowa jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż sauna ulokowana w domu, ponieważ można tę przestrzeń zaaranżować w inny sposób. Sauna wolnostojąca ogrodowa może posiadać osobny piec elektryczny, co jest znacznie łatwiejsze niż podłączanie całej instalacji w domu. Na rynku istnieje bowiem sauna ogrodowa z piecem, który może być zarówno elektryczny, jak i opalany drewnem. Taka sauna ogrodowa opalana drewnem jest dużo łatwiejsza w montażu, szczególnie w porównaniu do saun ogrodowych z piecem elektrycznym, jednak jest to oczywiście kwestia indywidualna.


Jaką saunę ogrodową wybrać?


Popularna są sauny ogrodowe nowoczesne, do których z pewnością zalicza się sauna ogrodowa z przedsionkiem, a także sauna ogrodowa z prysznicem. Do najczęściej wybieranych zaliczyć można gotowe sauny ogrodowe, których zainstalowanie trwa naprawdę krótko. Wygląd sauny można dopasować indywidualnie do swojego ogrodu. Na przykład sauna ogrodowa z bali najlepiej będzie prezentować się w ogrodach rustykalnych, wiejskich oraz na terenach górskich, gdzie taka ogrodowa sauna będzie doskonałą atrakcją kurortu lub pensjonatu, a także spa. Alternatywą dla sauny z bali będzie domek ogrodowy z sauną, który wyglądem przypomina zwykłą altankę z płaskim lub spadzistym dachem. Niektóre z nich posiadają dodatkowo taras, na którym można postawić wygodną ławkę lub balię.


Warto również w tym miejscu podać cechy przypisane do sauny, jaką jest sauna ogrodowa parowa. Pozwala ona na o wiele dłuższe saunowanie niż w fińskiej alternatywie. Bowiem taka sauna fińska wytwarza o wiele wyższą temperaturę, co oznacza, że czas saunowania powinien być krótszy. Sauna ogrodowa w skandynawskich wariantach posiada specjalny piec do sauny, który jest wypełniony kamieniami kumulującymi ciepło. Natomiast sauna parowa ogrodowa będzie wymagać sprawniejszej wentylacji w porównaniu z tego typu sauną. Jednak wybór sauny jest kwestią indywidualną i należy dopasować odpowiedni model sauny pod swoje potrzeby i wymagania.


Można zdecydować się na gotowy model sauny lub samodzielnie przystąpić do jej budowy. Oczywiście szybszą i bardziej efektywną metodą jest kupno gotowej konstrukcji, dzięki której zaoszczędzisz czas, ale i również pieniądze. Samodzielna budowa sauny jest dość skomplikowana, kosztowna oraz czasochłonna. Cena sauny ogrodowej jest uzależniona od wielu czynników, do których zalicza się między innymi powierzchnię, sposób opalania, a także materiał, z jakiego została wykonana. Jeśli chodzi o produkt jakim jest sauna ogrodowa cena jest także uzależniona od modelu. Inaczej cenowo wypadnie sauna ogrodowa na drewno oraz sauna z piecem elektrycznym. Dla niektórych osób istotne okazują się koszty eksploatacji, które przed zakupem powinno się oszacować i wybrać najbardziej opłacalne rozwiązanie. Warto wiedzieć o tym, że w koszt sauny ogrodowej parowej wlicza się podłączenie do systemu wodociągowego oraz kanalizacyjnego.


W naszym sklepie Dom i Woda dostępne są wysokiej jakości sauny. Jeśli chodzi o proponowane przez nas sauny ogrodowe producent ich włożył masę pracy i zaangażowania, by użytkowanie nie sprawiało problemów kupującym. Zatem sauny ogrodowe cena ich jest adekwatna do jakości. Ponadto wybór saun w naszym sklepie jest spory, co pozwoli każdemu wybrać model, który spełni jego oczekiwania. Można między innymi znaleźć takie produkty jak sauna beczka, a także saunę wyglądającą jak dom Hobbita oraz mini saunę w kształcie altanki. Można też wybrać powierzchnię sauny. Dużym ułatwieniem naszych saun jest to, że są one całkowicie skompletowane, dzięki czemu nie ma potrzeby kupowania dodatkowych części lub elementów. Aby dowiedzieć się, ile kosztuje sauna ogrodowa wystarczy sprawdzić wybraną ofertę na naszej stronie internetowej Dom i Woda. Można również skontaktować się z nami w celu uzyskania innych, kluczowych informacji, na przykład związanych z instalacją sauny, czy też kosztów dostawy.


To, co nas wyróżnia na tle innych sklepów to z pewnością zwracanie uwagi na obsługę klienta, która w naszym mniemaniu powinna być na najwyższym poziomie. Zyskaliśmy dzięki temu zaufanie wśród klientów, oceniających nasze usługi niezwykle dobrze. Zawsze staramy się służyć poradą dla naszych klientów, ponieważ wiemy, że ma to ogromne znaczenie. Nasz zespół składa się z odpowiednio wykwalifikowanych fachowców, którzy swoje doświadczenie wykorzystują w codziennej pracy, dając w ten sposób oparcie dla każdego klienta wykonującego zakupy w naszym sklepie. W przypadku, kiedy nie wiesz, w jaki sposób zabrać się do montażu sauny w swoim ogrodzie, skontaktuj się z nami w celu zasięgnięcia porady w tym zakresie. Nasi pracownicy z ogromną przyjemnością pomogą Ci w tej sytuacji. Sprawdź inne nasze produkty jak chociażby jacuzzi ogrodowe, domek grillowy, a także altana drewniana.


Oprócz sauny w naszym sklepie możesz zakupić różnego rodzaju produkty do ogrodu, dzięki którym usprawnisz pracę w tym miejscu, ale i również znajdziesz rozwiązania, które będą przydatne dla Twojego domu, a dokładniej mowa tutaj o odprowadzaniu wody deszczowej. Na naszej stronie uzyskasz mnóstwo cennych informacji na ten temat. U nas kupisz również zbiorniki na wodę. Masz jakieś pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami!