5,0 Opinie w Google opinie z Google

Domki letniskowe - komfort, wielofunkcyjność i oszczędność

Opublikowano dnia 16-05-2022
Wiosna przyszła! Wraz z nią wielu rusza na działkę lub zabiera się za pielęgnację przydomowego ogrodu. Ich upiększenie może być powiązane ze zwiększeniem funkcjonalności przestrzeni. Dzisiaj przybliżymy domki letniskowe - niewielkie konstrukcje, dzięki którym stworzysz komfortową i estetyczną przestrzeń do relaksu lub dodatkowe miejsce do spania dla niespodziewanych gości. 
Domki Hobbita, czyli domki letniskowe XXI wieku...

Czym one właściwie są?

To niewielkie konstrukcje drewniane o powierzchni od 8m² do nawet 20m², które świetnie sprawdzają się właśnie jako zabudowa na działce do wykorzystania od wiosny do jesieni. Będą też świetną opcją w większym ogrodzie. Przy domu mogą służyć jako miejsce zabaw dla dzieci lub być do spotkań z przyjaciółmi przy grillu.
Te większe np. luksusowy domek hobbita o pow. ponad 17 m2 możesz zaaranżować według własnych potrzeb. Posiada dwie sypialnie, kuchnię oraz toaletę z kabiną prysznicową oraz wygodny przedsionek. Możesz wstawić do wnętrza popularną “kozę”, która ogrzeje pomieszczenie w chłodne wieczory lub w jesienne dni.

Eleganckie domki letniskowe na działce - funkcjonalne i estetyczne

Mniejsze domki letniskowe są też doskonałą alternatywą dla niefunkcjonalnej do tej pory zabudowy na działce, która często przekształcała się w składzik na narzędzia. Domek Hobbita pozwoli Ci cieszyć się relaksem przez cały pobyt na działce. Zapewni komfort snu, przyniesie cień w południowym upale i ochronę w czasie wiosennych i letnich burzy.

Domki letniskowe tego typu są przestronne, zatem znajdziesz w tam miejsce także na przechowywanie narzędzi w okresie zimowym.
Domki letniskowe - idealne dla dzieci

Konstrukcje te mogą zapewnić doskonałą zabawę kilkulatkom zwłaszcza fanom “Władcy Pierścienia”. Słynna trylogia zdobywa swoich wiernych, młodych fanów na całym świecie. Niewielkie domki hobbita uruchomią ich wyobraźnię i przeniosą w świat baśni.

Będą dla nich świetne także w upalne, słoneczne południa. Zapewnią pożądany cień, a jednocześnie niezbędne miejsce do zabawy. Wieczorem stworzą oazę do odpoczynku, gdy rodzice umilają sobie czas spotkaniem z przyjaciółmi na grillu.

Większe domki letniskowe na działce zapewniają wystarczającą przestrzeń do odpoczynku dla czteroosobowej rodziny. Dzięki temu zwiększają funkcjonalność nieruchomości. Pobyt w takim miejscu może przedłużyć się z jednego dnia do kilku tygodni.  Korzystanie z odosobnienia, ciszy i spokoju to prawdziwa regeneracja ciała i umysłu po ciągłym życiu w stresie i w otoczeniu hałasu miasta.

Domki letniskowe w przydomowym ogrodzie - elegancka zabudowa o wielu funkcjach

Domki Hobbita możesz również wykorzystać w ogrodzie tuż w pobliżu domu. Są to bowiem eleganckie i niezwykle dopracowane rozwiązania. Barwa ciepłej, jasnej sosny jest klasyczna, minimalistyczna i elegancka. Tworzy przytulne wnętrze,
Jednocześnie estetyczna konstrukcja drewniana pięknie komponuje się z zielenią tradycyjnego ogrodu, a stożkowaty kształt jest wizualnie lekki. Nie przytłacza więc nawet niewielkiego otoczenia. Takie domki letniskowe są też niewysokie, zatem nie będą górować nad roślinnością.
Możesz wokół nich posadzić kolorowe kwiaty dzięki czemu nadasz domkowi  letniskowemu bajkowego charakteru. 

W przydomowym ogrodzie domki Hobbita mogą pełnić różne funkcje.

l  Będą świetnym miejscem na spotkania z przyjaciółmi przy grillu. Zapewnią schronienie w czasie niespodziewanego deszczu oraz pozwolą ogrzać się, gdy rozmowy przeciągną się do późnej nocy.
l  Mogą pełnić rolę domku letniskowego dla gości - przyjaciół i dawno nie widzianej rodziny, która wpadła z wizytą i została na weekend. Zapewnisz im i sobie komfort prywatności.
l  Sprawdzą się jako alternatywa domków na drzewie. Dzieci zyskają dodatkową przestrzeń do zabawy - swój mały, prywatny świat. Ty natomiast dostajesz w prezencie spokój i brak strachu o ich bezpieczeństwo, gdy wspinają się po drzewie. 
l  W ostateczności mogą stać się estetycznym miejscem do przechowywania urządzeń, które ozdobi Twój ogród w przeciwieństwie do tradycyjnego składzika na rzeczy do ogrodu.
Cena domku hobbita
Jest to tańsza alternatywa od tradycyjnych, znanych do tej pory domków letniskowych. Średni koszt zakupu oraz montażu wynosi około 20-25.000 zł. Najdroższe dostępne są w cenie 35 000 - 45 000 zł.

Jednak jest to inwestycja na lata. Przy odpowiedniej, regularnej impregnacji domki letniskowe przetrwają dekady, a inwestycja szybko się zwróci. Tym bardziej, że w ciepłych miesiącach taki domek Hobbita stanie się ulubionym miejscem całej Waszej rodziny.
Potwierdzają to nasi klienci. W Dom i Woda posiadamy szeroki wybór rozwiązań, wśród których każdy znajdzie opcję na miarę swoich potrzeb i możliwości.

Galeria

Pozostałe wpisy