5,0 Opinie w Google opinie z Google

Piwnice ogrodowe Kraków

Opublikowano dnia 31-07-2020

Efektywne rozwiązania, pozwalające na zagospodarowanie poszczególnych produktów, które nie mieszczą się w naszym domu czy też ogrodzie to zdecydowanie świetny pomysł pozwalający na skuteczne przechowanie potrzebnych rzeczy. Jednym z niewątpliwie praktycznych sposobów są ogrodowe piwnice.


Przejdź i zobacz ceny i dokładny wygląd piwniczek >>>>


piwnica-ziemianki-ogrodowa-spizarnia-schowek

 Piwnice ogrodowe Kraków - co warto wiedzieć?

Przede wszystkim warto zapoznać się z historią takich piwnic. Otóż kiedyś piwnice, które nazywane były ziemiankami, znajdowały się praktycznie w każdym ogrodzie. Jednakże wraz z rozwojem technologii, kiedy to zaczęto wprowadzać na rynek zamrażarki, lodówki i domowe spiżarnie, wówczas takie ziemianki przestały odgrywać swoją rolę. Teraz jednak trend ten znów zaczyna wracać do mody i coraz większa liczba ludzi decyduje się na poszczególne piwniczki ogrodowe. Aby jednak mogła ona funkcjonować w sposób prawidłowy, należy usytuować ją w ciemniejszym miejscu w naszym ogrodzie. Wśród innych, równie ważnych i zasadniczo najbardziej podstawowych kwestii znajduje się fakt, iż powinno się taką piwnicę wybudować na suchym obszarze. Nie powinno się zapominać również o takim aspekcie jak wentylacja. Trzeba też wiedzieć, że budowa budynku gospodarczego o powierzchni do 35 m2, jeśli łączna liczba tych obiektów nie przekracza dwóch na każde 500m2 działki podlega zgłoszeniu robót budowlanych. Warto jednak w tej sprawie nieco bardziej doinformować się poprzez specjalistów w tej dziedzinie bądź uważnie czytając przepisy Prawa Budowlanego. Jeżeli interesuje Cię stworzenie takiej budowli na obszarze Twojego ogrodu, a jesteś z Krakowa - zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Różnego rodzaju piwnice ogrodowe Poznań zakupią Państwo w naszym sklepie.

Szczegółowe zastosowania ogrodowych piwnic

Dzięki temu, że w takiej piwnicy ogrodowej temperatura powinna wynosić nie więcej niż 8 stopni Celsjusza i nie mniej niż 4, wówczas możemy w środku przez naprawdę długi czas i bez ryzyka popsucia się przechowywać różnorodne przetwory, alkohole oraz wszystkie nieprzetworzone jeszcze plony, czyli warzywa, owoce czy też cebulki i karpy roślin, które trzeba wyjąć z ziemi przed zimą. Warto wiedzieć, że jeśli chcemy budować taką piwnicę samemu, nie dość, że możemy popełnić wiele błędów, to dodatkowo będzie to dla nas niezwykle czasochłonne zajęcie. Dlatego też warto zdecydować się na zakup gotowej już piwniczki bądź na konkretną ekipę, która taką piwnicę wybuduje. Taka gotowa piwnica ogrodowa da nam gwarancję tego, że będzie nie tylko trwała, ale również stanie się bezpiecznym obiektem. Warto w taki sposób rozplanować miejsce w naszym ogrodzie czy też działce, aby można było bez większych trudności umieścić taką gotową piwnicę w dole. Najczęstszy rozmiar piwniczki to około. 13m2. Taka piwniczka ogrodowa Warszawa zdecydowanie wystarczy. Jeżeli posiadamy dużą piwnicę ogrodową, wówczas możemy przechowywać w niej także inne rzeczy, takie jak choćby ogrodowe narzędzia czy nawet rowery. Przedmioty te umieszczone w środku nie będą narażone na poszczególne, niekorzystne działania pogody, która (jak dobrze wiemy) bywa wyjątkowo nieprzewidywalna. Jak więc widać piwnice ogrodowe Wrocław mają nieskończenie wiele zastosowań.

Piwniczka ogrodowa Kraków - budowa

Tak jak wspomnieliśmy już wcześniej, działamy m.in. na terenie Krakowa, dlatego zachęcamy do współpracy. Kwestie związane z budową piwniczki ogrodowej to całe mnóstwo ważnych informacji, które powinien znać każdy fachowca w tej właśnie dziedzinie. Zarówno podczas budowy jak i już przy projektowaniu tej budowli trzeba uwzględnić wiele czynników, takich jak choćby poziom wód gruntowych, stabilność gruntu czy też odpowiednie rozwiązania materiałowe i konstrukcyjne. Powinniśmy również pamiętać o tym, że przed rozpoczęciem wykopu należy ostrożnie zdjąć murawę, która z kolei przyda się w późniejszych etapach, gdyż ciekawym i dobrym pomysłem jest np. obłożenie nią gotowej piwniczki. Taką piwniczkę obsypiemy później również gruntem z wykopu, więc i jego warto trzymać w pobliżu, a z kolei nadmiar wykorzystać np. w celu budowy rabat. Pamiętajmy o tym, że kolejność jest kluczowa. Dlatego też odpowiedni specjalista powinien zacząć od fundamentów, następnie ścian, przechodząc do podłogi i stropu, kończąc na niczym innym jak na wykończeniu. W związku z tym, że piwniczki ogrodowe cieszą się dziś coraz większą popularnością wśród właścicieli poszczególnych ogrodów czy działek, warto zaufać doświadczonemu profesjonaliście, który zadba o każdy, najdrobniejszy nawet szczegół.

Oprócz tego, że piwniczka ogrodowa powinna być dobrze zaprojektowana i umiejscowiona w odpowiednim miejscu, warto skupić się także na aspekcie związanym z dobrą jakością. Piwniczka ogrodowa wykonana z dobrej jakości materiałów oraz przez profesjonalną ekipę budowlaną to świetne rozwiązanie. Pamiętajmy również o możliwości zakupu gotowej już piwniczki. Tego rodzaju piwnice ogrodowe Katowice znacznie skracają czas montażu, co jest niezwykle komfortowe. Dlatego warto zdecydować się na gotowe piwniczki ogrodowe.

Warto także zwrócić szczególną uwagę na wyposażenie piwnicy. Jeśli mamy już odpowiednio przygotowane pomieszczenie, przychodzi czas na zagospodarowanie jej przestrzeni. W takiej piwnicy warto zastosować solidne, np. drewniane regały z półkami, na których będziemy mogli ustawiać słoiki z różnorodnymi przetworami, drewniane ażurowe skrzynie czy też wiklinowe kosze do przechowywania warzyw, metalowe haki i wiele, wiele innych. Jeśli chodzi o takie pomieszczenie jak piwnica ogrodowa Kraków to miejsce, w którym nasze usługi funkcjonują, dlatego też zachęcamy do kontaktu, jeśli Twoim celem jest zrobiona w ciekawym stylu ogrodowa piwnica. Wracając jednak do wyposażenia idealnej piwniczki, warto też posiadać w takiej ogrodowej piwnicy niezbędne naczynia i narzędzia, takie jak np. wiadra, przyrządy winiarskie, szklane naczynia, gumowe rękawice, sekatory czy też noże.

Co ciekawe, piwniczka z prefabrykantów betonowych to zasadniczo najszybsze w montażu rozwiązanie o nieskomplikowanym kształcie. Takie zastosowanie wymaga jednak skorzystania z odpowiedniego sprzętu budowlanego, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów w tym zakresie. Pamiętajmy więc, że piwnica ogrodowa to bez wątpienia świetnie rozwiązanie. Panuje w niej idealny mikroklimat do wspomnianego już wcześniej przechowywania warzyw czy owoców. W takiej piwniczce warzywa można przechowywać nawet przez kilkanaście miesięcy i mimo, iż owoce nieco krócej - nadal jednak zachowają one świeżość zdecydowanie dłużej niż gdyby były trzymane w zwykłej spiżarni. A więc można stwierdzić, że piwnice ogrodowe Gdańsk okazują się niezwykle przydatne. Jeśli więc jesteś zainteresowany tego typu rozwiązaniem - zapraszamy!


Galeria

Pozostałe wpisy