5,0 Opinie w Google opinie z Google

Piwnice ogrodowe Poznań

Opublikowano dnia 31-07-2020


Piwnica ogrodowa Poznań - czym jest?


Przejdź i zobacz ceny i dokładny wygląd piwniczek >>>>


piwnica-ziemianki-ogrodowa-spizarnia-schowek

 

 Nie każdy przystępując do budowy domu myśli o pomieszczeniach gospodarczych, jednak po pewnym czasie mogą okazać się przydane. Z wielu względów rezygnuje się z ich budowy. Najczęściej przeszkodą okazują się finanse, które podczas budowy domu mogą być nieco ograniczone. A więc, jeśli wcześniej nie udało się stworzyć takiego pomieszczenia w domu, można temu zaradzić, a mianowicie samodzielnie wybudować piwnicę ogrodową, która można stanowić część domu, ale i również może być całkowicie odrębnym budynkiem, znajdującym się w ogrodzie. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że można zakupić gotową piwnicę ogrodową, bez podjęcia się samodzielnej budowy tego rodzaju pomieszczenia. Koszt samodzielnej budowy może być znacznie wyższy, dlatego lepiej rozważyć kupno gotowej konstrukcji. Otóż taka piwnica ogrodowa odznacza się znakomitą trwałością materiałów. Warto również dodać, że podczas samodzielnej instalacji piwnicy można popełnić sporo błędów, które mogą negatywnie wpłynąć na trwałość konstrukcji.

Jak przygotować teren pod piwniczkę ogrodową?

Piwnice ogrodowe Poznań powinny znajdować się w zacienionej części posesji. Najlepiej będzie, jeżeli teren będzie suchy, bez zbierającej się wody deszczowej, która może powodować podtopienia. Piwniczka musi być zagłębiona w gruncie, a także odpowiednio zaizolowana przed wilgocią oraz zmianami temperatury. Wejście do piwnicy najlepiej umieścić od północy, ponieważ dzięki temu ściana frontowa będzie się mniej nagrzewać. Po wyznaczeniu miejsca, w którym ma się znaleźć piwnica ogrodowa, trzeba wykonać wykop, który powinien być nieco szerszy od piwniczki, natomiast jego ściany muszą być zabezpieczone przed osuwaniem się gruntu. Kiedy miejsce na piwniczkę zostało odpowiednio przygotowane, wówczas można przystąpić do jej montażu. W tym celu pomocny okazuje się samochód HDS, który z łatwością umieści gotową piwnicę w wyznaczonym miejscu. Po jej zainstalowaniu pozostaje tylko jej zakopanie i przysypanie ziemią.

Czy piwnica ogrodowa jest przydatna?

W piwnicy ogrodowej, która jest obsypana ziemią zawsze panuje niska temperatura, przez co spokojnie można przechowywać tam żywność i różnego rodzaju plony rolne, które w takich warunkach są w stanie zachować świeżość na dłużej. Nawet w największe upały w piwniczce będzie panować temperatura poniżej 10 stopni C. W takiej temperaturze spokojnie można trzymać domowe przetwory, warzywa, owoce, cebulki roślin, które wymagają wykopania przez zimą, a także napoje i alkohole mogą odnaleźć tam swoje miejsce ze względu na niską temperaturę. Dla amatorów win, piwniczka ogrodowa to doskonałe rozwiązanie, ale i nie tylko, ponieważ to znakomite miejsce do przechowywania narzędzi ogrodowych oraz innego rodzaju przedmiotów, które przydają się do pracy w ogrodzie. Oprócz tego, piwniczka może stać się pomieszczeniem technicznym, w którym to może mieścić się sprzęt elektryczny do oświetlenia ogrodu.

Piwnica ogrodowa pełni też element dekoracyjny w ogrodzie. Część, która wystaje poza poziom gruntu oprócz tego, że obsypuje się ziemią, można obsadzić różnego rodzaju roślinami. Natomiast piwniczka, która jest odpowiednio duża może stać się miejscem spotkań towarzyskich, a w szczególności w sytuacji, kiedy letnie upały są wyjątkowo dokuczliwe. Zalet, które posiadają piwniczki jest całkiem sporo.

Przede wszystkim piwnica pełni funkcję lodówki, która działa cały rok, przez co można zaoszczędzić całkiem sporą sumę pieniędzy. Jest to również dodatkowe miejsce do przechowywania różnego rodzaju produktów, dzięki czemu zaoszczędza się przestrzeń w domu. Jak więc widać instalacja piwnicy ogrodowej jest opłacalna. Dzięki temu, że piwniczka ogrodowa Gdańsk posiada tyle zastosowań, jej zamontowanie jest opłacalną inwestycją. Uwarunkowania prawne dotyczące budowy piwnic ogrodowych Przepisy prawa budowlanego odnośnie piwniczek ogrodowych oraz ziemianek nie są do końca jasno określone. Wymienia się w niej trzy obiekty budowlane takie jak budynek, budowla oraz obiekt małej architektury.

Jednak prawidłowe zakwalifikowanie piwnicy ogrodowej do określonej kategorii budowlanej wcale nie jest takie oczywiste, ponieważ piwniczka nie może być nazywana budynkiem, gdyż jest to obiekt budowlany posiadający ściany, dach oraz fundamenty. Zatem piwnica może zostać zaliczona do budowli ziemnej, aczkolwiek nie jest ona konkretnie zdefiniowana w prawie budowlanym. Jeśli przyjmie się, że piwnica ogrodowa będzie budowlą ziemną służącą do przechowywania żywności, wówczas należy uzyskać pozwolenie na budowę od określonego organu architektoniczno-budowlanego.

Często wychodzi się z założenia, że piwniczki ogrodowe zalicza się do obiektów małej architektury, do których nie jest wymagane zezwolenie na budowę. Jednak na chwilę obecną nie jest potrzebne pozwolenie na budowę piwniczki, ponieważ nowe przepisy budowlane, które jasno określają, że stawianie parterowych, niewielkich budynków mających do 35 metrów powierzchni nie musi być podparte dokumentami, czy też pozwoleniem.

Piwniczki nie są zwykle zbyt duże, dlatego nie powinny przekroczyć 35 metrów. Żeby jednak spokojnie rozpocząć instalację gotowej piwnicy, wypada złożyć odpowiednie dokumenty do urzędu gminy, czy też starostwa, a następnie poczekać na stanowisko któregoś z organów. Jeśli nie pojawią się żadne uwagi, można przystąpić do montażu, który wcale nie jest problematyczny, ponieważ piwniczka ogrodowa Kraków to bardzo łatwa konstrukcja.

Jakie miejsce będzie najlepsze na budowę piwniczki ogrodowej?Piwnica nie powinna być montowana w bardzo nasłonecznionej przestrzeni. Nie można pozwolić na to, by drzwi od piwniczki zbyt bardzo się nagrzewały, a tym bardziej jeżeli drzwiczki nie posiadają odpowiedniej izolacji termicznej. Warto również wybrać takie miejsce na piwnicę, które nie znajduje się w naturalnym zagłębieniu, ponieważ będzie ona zalewana przez wodę deszczową.

Konstrukcję piwnicy może też zaburzyć zbieranie się wód gruntowych. W tym przypadku należy inwestować w mocniejsze izolacje wodochronne. Powinno się zwrócić uwagę na to, jakie drzewa znajdują się w okolicy, ponieważ te o nieco bardziej rozbudowanych korzeniach mogą uszkodzić całą konstrukcję piwniczki, co wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami ewentualnej renowacji. Wymienione uwagi warto uwzględnić, ponieważ pozwoli to uniknąć różnego rodzaju komplikacji. Dzięki temu piwniczka ogrodowa Wrocław będzie spełniać swoje funkcje należycie. Piwnica ogrodowa - dawniej i dziś

Dawniej piwniczki nazywane były ziemiankami i znajdowały się praktycznie w każdym ogrodzie. Jednak z czasem wraz z rozwojem technologii powstały lodówki, zamrażarki i domowe spiżarnie, co poskutkowało likwidacją ziemianek, a ich miejsce zajęły nowoczesne altany. Chociaż w ostatnim czasie, coraz więcej osób chce żyć zdrowiej i decyduje się na samodzielne hodowanie warzyw i owoców, które w warunkach domowych ciężko utrzymać w dobrym stanie, dlatego piwniczka ogrodowa to znakomity pomysł. Obecnie popularne są gotowe polietylenowe piwnice, które gwarantują szczelność, a co najważniejsze - czystość.

Układów, jakie może posiadać piwniczka jest naprawdę sporo, jednak do najczęściej wybieranych należy ta o nieco mniejszej powierzchni. Najlepiej zdecydować się na szerokie półki, które będą rozmieszczone dookoła. Dzięki temu, można przechowywać o wiele więcej przedmiotów. Warto również zwrócić uwagę na to, by pokrywa była lekka i dwuwarstwowa. Natomiast schody powinny być wygodne, żeby poruszanie się było komfortowe. Gotowe piwniczki są w większości przypadków szczelne, co zabezpiecza przed pojawieniem się wilgoci. I właśnie dzięki temu piwniczka ogrodowa Katowice jest chroniona przed działaniem różnego rodzaju warunków atmosferycznych.

Piwniczka ogrodowa Poznań - gdzie można ją zakupić?

Gotowa piwnica ogrodowa to zdecydowanie najlepszy wybór przede wszystkim dlatego, ponieważ można ją szybko i sprawnie zamontować, a ponadto nie pociąga za sobą zbyt wielkich kosztów. Tego rodzaju konstrukcje są dostępne w ofertach firm, które zajmują się projektowaniem oraz produkcją zbiorników betonowych. Nasz sklep Dom i Woda również posiada gotowe piwnice ogrodowe, które są zaprojektowane w nowoczesny sposób, przez co ich użytkowanie jest o wiele bardziej komfortowe.

Posiadamy piwniczki o różnej powierzchni, dzięki czemu każdy może dobrać metraż odpowiednio dostosowany do jego potrzeb. Jest również możliwość zakupienia nadbudowy wejścia do piwnic samodzielnie, jednak szczegóły najlepiej ustalić z naszym konsultantem, który szczegółowo objaśni lub dobierze określony produkt, a nawet zestaw składający się piwnice ogrodowe Warszawa.

Na tle innych firm wyróżnia nas przede wszystkim to, że oferujemy dostawę na terenie całej Polski, również jesteśmy w stanie przetransportować określony produkt do Poznania. Jednak o dokładny koszt dostawy lepiej zapytać naszego pracownika. Możliwy jest także montaż piwnic, jednak jego koszt jest zależy od wielu czynników.

Oprócz tego gotowa piwnica ogrodowa jest całkowicie skompletowana, dlatego do jej instalacji nie są potrzebne dodatkowe elementy. Na cały zestaw składa się przede wszystkim stalowa rama, wentylacja nawiewno-wywiewna, 4 rzędy półek, lampa LED, która nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej. Oprócz tego wyróżnić można stację pogodową, która jest w stanie określić temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu. Atutem tego rozwiązania jest też to, że cały montaż zajmuje zaledwie jeden dzień.

Dodatkowo nasze piwniczki ogrodowe z tworzywa, jakim jest polietylen są wykonywane z wielu zalet, które kryje za sobą ten materiał. Jeżeli nasz klient ma potrzebę obejrzenia poszczególnych modeli piwnic, również istnieje taka ewentualność. Nasz magazyn znajduje się w województwie podlaskim. Wystarczy skontaktować się z nami drogą telefoniczną w celu umówienia spotkania oraz sprawdzenia dostępności określonej piwnicy. Natomiast, gdy nie są Państwo przekonani do zakupu piwnicy poprzez sklep internetowy, można zamówić u nas określony zestaw i odebrać go samodzielnie. Zachęcamy do kontaktu!


Galeria

Pozostałe wpisy