5,0 Opinie w Google opinie z Google

Ziemianka ogrodowa Kraków

Opublikowano dnia 31-07-2020

 

Ziemianka Kraków - co warto wiedzieć?

 

Przejdź i zobacz ceny i dokładny wygląd piwniczek >>>>


piwnica-ziemianki-ogrodowa-spizarnia-schowek

 

 

Posiadanie ogrodu bądź też osobnej działki to zdecydowanie niezwykle korzystne rozwiązanie, którego nie żałują ich posiadacze. Możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu poprzez odpoczywanie czy też uprawianie poszczególnych warzyw to duża zaleta, z której cieszą się właściciele takich ogródków. Przede wszystkim dziś coraz częściej decydujemy się na takie opcje, które pozwolą nam w wyjątkowy sposób zagospodarować całą przestrzeń działki. Co ciekawe, wielu osobom coraz bardziej zaczyna zależeć na aspektach wizualnych. W związku z tym nierzadko chcemy, aby nasz ogród prezentował się doskonale. Czasami jednak zdarza się, że brakuje w naszym domu miejsca, w którym moglibyśmy przechować poszczególne akcesoria ogrodnicze bądź też produkty spożywcze, które przechowywane w dostosowanym do tego celu pomieszczeniu potrafią przetrwać nawet kilka miesięcy. Z tego właśnie względu świetnym tego rodzaju pomieszczeniem jest ogrodowa ziemianka. Kiedyś była ona praktykowana zasadniczo w co drugim domu, jednak z czasem, wraz z rozwinięciem się technologii, przestała mieć jakiekolwiek znaczenie. Dziś jednak coraz częściej wraca do naszych polskich ogródków, często w nieco innej, ciekawszej postaci.

 

Ziemianka ogrodowa Kraków - jak wybrać i czym się sugerować?

 

Przede wszystkim decydując się na tego typu rozwiązanie, powinniśmy dobrze przemyśleć fakt związany z tym, w jakim celu chcemy ją zastosować. Otóż jeśli marzy nam się miejsce, które będzie służyło do przechowywania różnorodnych przetworów, konfitur czy też różnego rodzaju alkoholi i to będzie nasz jedyny cel, wówczas warto zdecydować się na nieco mniejsze lecz niezwykle praktyczne ziemianki. Natomiast jeżeli mamy w planach zagospodarować taką przestrzeń wewnątrz ziemianki co najmniej na kilka sposobów, czy też po prostu potrzebujemy więcej miejsca - bardziej obszerna ziemianka ogrodowa to zdecydowanie świetna opcja. Oczywiście wszelkie tego typu kwestie powinny być odpowiednio dostosowane do przestrzeni konkretnego ogrodu czy też działki.

 

Jeśli po raz pierwszy bierzesz się za zamontowanie takiej piwniczki w swoim ogrodzie, warto skorzystać z usług doświadczonej firmy, która z pewnością zadba o każdy istotny szczegół. Czasami decydujemy się na wybudowanie takiej ziemianki samemu. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że nie posiadając żadnego doświadczenia w tym zakresie, możemy bardzo łatwo i zupełnie nieświadomie popełnić błąd, który z kolei może okazać się trudnym do naprawienia. Nasza firma posiada duże doświadczenie w tym temacie, a także ciekawe oferty, które można znaleźć w naszym internetowym sklepie, zatem zachęcamy do ich przejrzenia. Warto wiedzieć, że nasza firma oferuje różnorodne zakresy usług nie tylko na terenie Krakowa, zatem ziemianka ogrodowa Warszawa, ziemianki ogrodowe Poznań bądź też ziemianki ogrodowe Gdańsk to również dostępne możliwości.

 

Ziemianki ogrodowe Kraków - co jeszcze trzeba wiedzieć?

 

Jeżeli chcesz mieć w swoim ogrodzie jedyną w swoim rodzaju ziemiankę, musisz pamiętać o tym, że powinna być zgłoszona w odpowiednim urzędzie. Mimo, iż na przestrzeni lat prawo dotyczące konieczności uzyskania pozwolenia nieustannie się zmienia - trzeba być pod tym względem bardzo ostrożnym i zapoznać się z panującymi aktualnie przepisami. Poza tym, samo zgłoszenie takiej budowy nie jest zasadniczo skomplikowane, w związku z czym nie powinna sprawiać nikomu żadnych problemów. Jeśli chodzi o oryginalne ziemianki Kraków to miasto, na terenie którego może odbyć się montaż wybranej przez Państwa takiej ogrodowej piwniczki. Pamiętajmy o wielu zaletach, które posiadają tego rodzaju pomieszczenia.

 

Przede wszystkim w ziemiance panuje bardzo korzystna temperatura do przechowywania warzyw czy też owoców. Jeśli taki obiekt umieszczony będzie w prawidłowy sposób, wówczas temperatura (4-8 stopni Celsjusza) utrzyma się nawet przez cały rok. Takie rozwiązanie dobrze wpływa również na przechowywanie warzyw korzeniowych, takich jak choćby seler, marchew czy pietruszka. Poszczególne owoce, takie jak jabłka bądź gruszki również potrafią w takim pomieszczeniu zachować swoją jakość i wszelkie właściwości. Decydując się na takie rozwiązanie nie zapominajmy o poszczególnych kwestiach dotyczących tego, w jaki sposób zastosować tego rodzaju pomieszczenie. Miejsce na nią przeznaczone powinno być suche i dobrze zacienione, oraz bez zbierającej się wody pochodzącej z opadów. Z kolei nie powinna ona być położona w bliskim kontakcie drzew, których korzenie mogą ją po prostu uszkodzić.

 

Warto pamiętać również o tym, że wejście do naszej piwniczki powinno być zlokalizowane od strony północnej.

 

Dlaczego?

 

Ponieważ dzięki temu frontowa ściana nie będzie się nagrzewać, co zdecydowanie pozwoli na utrzymanie optymalnej temperatury, która (tak jak zostało wspomniane wcześniej) jest zasadniczo najważniejsza. Jeżeli chcesz mieć pewność, że piwniczka, na którą się zdecydujesz, będzie wyglądać tak jak tego oczekiwałeś, oraz że na pewno będzie umieszczona w odpowiednim miejscu, wówczas warto zadbać choćby o dobrze przemyślany projekt, dzięki któremu będziesz mieć pewność, że nic nie będzie niezgodne z Twoimi wizjami i potrzebami.

 

Warto przejrzeć nasze oferty, wśród których ciekawa ziemianka plastikowa, ziemianki ogrodowe Katowice czy też ziemianki ogrodowe Wrocław to również dostępne opcje. Zapraszamy do kontaktu!


Galeria

Pozostałe wpisy