5,0 Opinie w Google opinie z Google

Piwnica ziemna Warszawa

Opublikowano dnia 31-07-2020

 

Piwniczka w Twoim ogrodzie

 


Odpowiednie zagospodarowanie ogrodu, mimo iż mogłoby się wydawać czymś łatwym, w rzeczywistości jednak do najprostszych nie należy. Często zdarza się, że posiadając duży ogród nie mamy pomysłu na ciekawe i jednocześnie funkcjonalne jego urządzenie. Poszczególne produkty, które służą jako ważne przedmioty gospodarcze czy ogrodowe, nierzadko nie mają swojego miejsca, w którym bez problemu moglibyśmy je przechowywać.

 

 

Przejdź i zobacz ceny i dokładny wygląd piwniczek >>>>


piwnica-ziemianki-ogrodowa-spizarnia-schowek

 

 

Podobnie jest w przypadku różnorodnych domowych przetworów czy też różnych alkoholi. Zazwyczaj zdarza się tak, że nie posiadamy wystarczającej ilości miejsca w naszym domu bądź też warunki, jakie w nim panują, nie sprzyjają poszczególnym produktom, które powinny być przechowywane w miejscu, w którym nie panuje więcej niż 9 stopni Celsjusza. W tym właśnie celu wiele ludzi decyduje się na zbudowanie podziemnej piwniczki.

 

Kiedyś były one nieodłącznym elementem praktycznie każdego domu, choć wraz z rozwojem technologicznym przestały zyskiwać na wartości. Dziś jednak coraz częściej wracają na nasze ogrody bądź też działki. Różnorodność w stworzeniu takiej piwniczki sprawia, że jeszcze chętniej się je wykorzystuje. Czy warto budować podziemną piwniczkę samodzielnie?

 

Trzeba wiedzieć, że cały proces budowy i montażu takiej ogrodowej piwniczki wcale nie należy do łatwych. Przede wszystkim jest on bardzo czasochłonny. Poza tym, łatwo niestety popełnić jakiś błąd, który trudno będzie naprawić lub też być może będzie to niemożliwe. Oprócz tego taka budowa podziemnej piwniczki powinna być dobrze przemyślana i zaplanowana. Wiąże się to z tym, iż nie każda lokalizacja dla ziemianki będzie odpowiednia, dlatego wybór miejsca, w którym naszą ogrodową piwnicę wybudujemy ma ogromne znaczenie i jest zasadniczo w tym wszystkim kwestią kluczową.

 

Dlatego też zdecydowanie odradzamy budowanie piwnicy na własną rękę, tym samym zachęcając do zdecydowania się na zakup gotowej już piwniczki, którą wystarczy prawidłowo zamontować. Montaż taki zazwyczaj trwa 1 dzień, w związku z czym zajmuje to zdecydowanie mniej czasu niż w przypadku budowania na własną rękę.

 

Jakie zalety posiada piwniczka ziemna Warszawa?

 

Przede wszystkim warto wiedzieć, że nasze usługi wykonywane są zarówno w obrębie Warszawy jak i innych miast, dlatego też np. piwniczka ziemna Wrocław lub piwniczka ziemna Katowice to również możliwe opcje. Zamontowanie ogrodowej piwniczki niesie ze sobą wiele korzyści. Podstawową zaletą takiego pomieszczenia jest to, że służy jako miejsce do przechowywania produktów, które w tak niskiej temperaturze zachowają swoją jakość i żywotność przez całą zimę. Coraz więcej z nas decyduje się na ekologiczne życie. Z tego właśnie powodu robimy zapasy a następnie przechowujemy w bezpiecznym miejscu.

 

Nie ma lepszego do tego celu miejsca jak właśnie podziemna piwnica. Można więc w takiej ziemiance przechowywać nie tylko poszczególne warzywa, owoce czy przetwory, ale również alkohole, w szczególności wina. Poza tym, taka piwniczka może również świetnie prezentować się pod względem wizualnym. Jeżeli więc zastosujemy piwnicę, która będzie idealnie komponowała się z resztą ogrodu czy też działki, wówczas z pewnością uzyskamy świetny i stylowy efekt, dzięki któremu bez wątpienia zrobimy dobre wrażenie np. na naszych gościach. Jeśli marzy Ci się to, aby w Twoim ogrodzie znajdowało się coś niepowtarzalnego i niezwykle indywidualnego, wykonanego w dobrym stylu i jednocześnie pełniące wiele praktycznych funkcji - podziemna piwniczka to zdecydowanie dobra opcja.

 

W jakim miejscu postawić piwnicę?

 

Kilka ważnych informacji Po pierwsze trzeba wiedzieć, że taka ogrodowa podziemna ziemianka powinna być zagłębiona w gruncie i odpowiednio zaizolowana przed wilgocią, nasłonecznieniem oraz różnorodnymi zmianami temperatury. Jeśli w prawidłowy sposób zadbamy o te właśnie aspekty, wówczas temperatura w takim pomieszczeniu będzie się wahać pomiędzy 4 a 8 stopniami Celsjusza, co z pewnością pozwoli nam na przechowanie różnorodnych produktów. Ważne jest również to, po jakiej stronie będzie wejście do naszej ziemianki.

 

Otóż trzeba mieć na uwadze fakt, iż wejście najlepiej umieścić od strony północnej, dzięki czemu frontowa ściana będzie się zdecydowanie mniej nagrzewać. Trzeba również wiedzieć, że aby nasza ziemianka w odpowiedni sposób funkcjonowała, powinna być ulokowana w jak najbardziej zacienionym miejscu oraz z daleka od drzew, gdyż mogą one uszkodzić taką ziemiankę.

 

Oprócz możliwości długotrwałego przechowywania warzyw, owoców, czy też np. cebulek kwiatowych w optymalnych warunkach, posiadanie ogrodowej piwnicy posiada również wiele innych zalet, wśród których można wymienić między innymi lodówkę działającą zasadniczo cały rok bez prądu (co oczywiście jest dużym plusem pod względem oszczędności) czy też może służyć jako miejsce przechowywania win, nalewek czy piwa własnej roboty. Poza tym, tego rodzaju ziemianka może służyć również jako domowa spiżarnia na większe zakupy, czy (oczywiście w skrajnych sytuacjach) może być domowym schronem w razie różnorodnych kataklizmów pogodowych, które mimo, iż zdarzają się bardzo rzadko, to warto brać pod uwagę i być po prostu zabezpieczonym.

 

Piwnica ziemna Warszawa - co warto wiedzieć o naszych ofertach?

 

Wśród naszych ofert można znaleźć zarówno piwniczkę, która posiada wejście od góry, jak i taką z wejściem od przodu. Podziemna piwnica z wejściem od góry potrafi nadać naprawdę wyjątkowego charakteru oraz być niezwykle praktyczna i funkcjonalna. Pośród naszych propozycji znajdziesz taką o wymiarach 1,5 m x 1,5 m bądź też 2,0 m x 2,0 m. W związku z czym możesz dobrać sobie to pomieszczenie według indywidualnych potrzeb oraz koncepcji. Fakt, iż tego typu piwniczka nie wymaga zużycia energii elektrycznej to niewątpliwie bardzo duża zaleta takiego rozwiązania. Masa wspomnianej piwniczki wynosi 420 kg a jej objętość liczy 4000 litrów. Wysokość zaś to ponad 2 m.

 

Z kolei jeśli mowa o piwnicy ogrodowej z wejściem od przodu, jej średnica wynosi 2,5 m, natomiast masa jest prawie dwa razy większa niż w przypadku tej pierwszej - mianowicie 900 kg. Jest ona przestronna wewnątrz i niemal niewidoczna po zakopaniu w ziemi, co sprawdzi się szczególnie dla tych, którzy chcą zastosować podziemną piwnicę tylko i wyłącznie w celu przechowywania produktów, nie zaś jako element dekoracyjny całego ogrodu.

Tego rodzaju piwnice ziemianki to świetna opcja dla tych, którzy cenią sobie oszczędność oraz ekologiczny tryb życia.

 

 

Piwnica podziemna Warszawa - czy potrzebne jest pozwolenie?

 

 

Jeśli chodzi o kwestie prawne dotyczące ogrodowej ziemianki trzeba wiedzieć, że przepisy prawa budowlanego się nieco zmieniły na przestrzeni lat. Zmiany takie zaszły ze względu na to, aby ułatwić wszelkim inwestorom kwestie związane z poszczególnymi formalnościami i przede wszystkim skrócić czas ich trwania. Zgodnie z aktualnymi przepisami, budowa takiego pomieszczenia nie podlega pozwoleniu, a jedynie jej zgłoszeniu.

 

Jednak warto w tym temacie być ostrożnym i skonsultować się z odpowiednimi władzami i specjalistami w tym zakresie. Pamiętajmy o tym, że wszystko zależy od dobrego zaplanowania umieszczenia takiego pomieszczenia.

 


Informcacja o dostawie 

 

W związku z tym warto powierzyć taki montaż profesjonalnej firmie. Decydując się na montaż podziemnej piwnicy często pada pytanie dotyczące kosztów związanych zarówno z samym montażem jak i dostawą.

 

Otóż jeśli chodzi o nasze usługi, oferujemy dostawę na terenie całej Polski i wynosi ona 2,50 zł brutto za 1 km, liczone w obie strony. Jeśli zaś chodzi o rozładunek, jest to zadanie, które leży po stronie odbiorcy. Oczywiście dokładny koszt całego procesu związanego z kupnem gotowej piwniczki podziemnej ustalany jest indywidualnie.

 

Jeśli nie jesteś z Warszawy - żaden problem, gdyż np. piwniczka ziemna Gdańsk, piwniczka ziemna Poznań czy też piwniczka ziemna Kraków to równie możliwe opcje, dlatego zachęcamy do przejrzenia naszych ofert. Dobro i ogólna satysfakcja naszych klientów jest dla nas niezwykle ważna, dlatego też zawsze staramy się zadbać o miłą współpracę.

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, takie jak to, czy piwnice są wyposażone w oświetlenie, jaką piwnicę można zainstalować na konkretnej działce, czy piwnice są już całkowicie skomplementowane i gotowe do montażu i wiele innych, wówczas zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na ten temat, które można znaleźć na naszej internetowej stronie.


Galeria

Pozostałe wpisy