Montaż, piwnica ogrodowa, poznan, podziemna
5,0 Opinie w Google opinie z Google

Piwnica ziemna Poznań

Opublikowano dnia 31-07-2020


Aranżacje ogrodu ....a piwniczka ogrodowa?.... coraz częściej są tworzone w naprawdę bardzo różnorodny sposób, w zależności od naszych indywidualnych potrzeb i wizji oraz od rozmiarów danego ogrodu. Jeśli jesteśmy posiadaczami pięknego domu z dużym ogrodem, warto go w odpowiedni sposób zagospodarować. Oczywiście jeśli nasz ogród nie należy do dużych - bez obaw, sposobów na jego odpowiednie rozmieszczenie jest bez wątpienia wiele.

 

Przejdź i zobacz ceny i dokładny wygląd piwniczek >>>>


piwnica-ziemianki-ogrodowa-spizarnia-schowek

 

 

Dawniej ludzie często korzystali z rozwiązań, jakie niesie ze sobą zastosowanie ogrodowej ziemianki. Była ona wykorzystywana zasadniczo do wielu celów, ale podstawowym powodem jej posiadania było oczywiście stworzenie pomieszczenia, w którym będzie można przechowywać zarówno poszczególne przetwory, jak i różnorodne przedmioty do ogrodu, na które nigdzie indziej nie mieliśmy miejsca.

 

I mimo, iż na jakiś czas przestały być one aż tak często stosowane, dziś jednak, w tej samej lub nieco innej postaci wracają do "mody". Piwnica podziemna Poznań - zastosowanie Duża część ludzi uważa, że taka piwniczka nadaje się jedynie do przechowywania różnorodnych win. Warto jednak wiedzieć, że zastosowanie piwniczki podziemnej może okazać się znacznie szersze. Zatem może służyć nie tylko do przechowywania poszczególnych alkoholi, ale również różnych warzyw, owoców czy też wspomnianych wcześniej domowych przetworów.

 

Jeśli zależy nam na postawieniu w naszym ogrodzie nieco większej, warto również wykorzystać ją do przechowywania różnorodnych akcesoriów ogrodowych. Warto więc zainteresować się postawienie takiej piwniczki zwłaszcza, jeśli nie posiadamy więcej miejsca w naszym domu bądź też nasza spiżarnia lub domowa piwnica jest zbyt mała na przechowanie wszystkich potrzebnych nam produktów

 

Trzeba jednak pamiętać, że jeśli chcemy posiadać taką podziemną piwnicę, wówczas aby stała w naszym ogrodzie zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, należy do jej wybudowania bądź ustawienia, niezbędne jest uzyskanie określonych pozwoleń.

 

Piwniczka ogrodowa to budynek, który przydaje się szczególnie w upalne dni, pozwala zachować wewnątrz optymalną temperaturę, która w celu przechowywania produktów żywnościowych powinna wynosić mniej więcej od czterech do ośmiu stopni Celsjusza. Trzeba jednak wiedzieć, że powinna być ona zlokalizowana w odpowiednim miejscu i oczywiście we właściwy sposób. Taka piwniczka w ziemi urządzona w ciekawy i stylowy sposób może prezentować się naprawdę ciekawie.


Piwnica ziemna Poznań - co jeszcze warto wiedzieć?

Przejdź i zobacz ceny i dokładny wygląd piwniczek >>>>

 

Trzeba również wiedzieć, że takie pomieszczenie powinno być izolowane przed wilgocią i zmianami temperatury. Wejścia takiej piwniczki przeważnie umieszcza się od strony północnej, z kolei otwory wentylacyjne od strony wschodniej. Powszechnie coraz częściej stosuje się taką osobną, wkomponowaną w nasz ogród piwniczkę, dlatego jest to świetna alternatywa domowej piwnicy.

 

Ze względu na to że coraz więcej domów budowanych jest bez uwzględnienia piwnicy, warto zainteresować się więc ogrodową podziemną piwniczką. Nasz internetowy sklep ma w swojej ofercie godowe piwniczki, a ponieważ montujemy je na terenie różnych miast, zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami. Dlatego też możliwa jest piwnica ziemna Wrocław, piwnica ziemna Katowice czy też piwnica ziemna Gdańsk.

 

Mimo, iż piwniczka ogrodowa zasadniczo znajduje się poza przestrzenią codziennego użytku, to jest niewątpliwie dobrym miejscem na magazynowanie żywności. Tak jak zostało już wspomniane, w pomieszczeniu tym można przechowywać różnorodne przetwory w słoikach, ale również różnego rodzaju nalewki. Współczesne rozwiązania dają wiele możliwości, dlatego też bez problemu można połączyć tradycyjne idee przechowywania produktów z wykorzystaniem naturalnego chłodu i ciepła ziemi, a także nowoczesnej technologii.

 

Pamiętajmy również o tym, że miejsce, do którego chcemy zastosować piwniczkę, powinno być zacienione. Jednakże trzeba też wziąć pod uwagę, aby miejsce to nie było w bezpośrednim sąsiedztwie drzew, ze względu na korzenie, które z kolei mogą niestety uszkodzić ściany takiej ziemianki.

 

Jakie jeszcze korzyści zyskamy dzięki takiemu pomieszczeniu jak piwniczka ziemna Poznań?

 

Przede wszystkim warto wiedzieć, że nasze usługi wykonujemy nie tylko na terenie Poznania, dlatego też piwnica ziemna Kraków czy też piwnica ziemna Warszawa są również możliwe, więc jeśli jesteś mieszkańcem tych miast, zapraszamy do kontaktu. Warto wiedzieć, że w zagłębionej w ziemi piwnicy panuje w miarę stała temperatura a także mikroklimat, które są oczywiście korzystne dla poszczególnych, wspomnianych wcześniej przetworów i wielu innych produktów.

 

Co ciekawe, różnorodne warzywa korzeniowe takie jak np. marchew, buraki, pietruszkę czy seler, w takich warunkach, jakie panują w piwniczce podziemnej, mogą być przechowywane nawet do 9 miesięcy, co z pewnością jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Z kolei np. ziemniaki można w dobrym stanie utrzymać przez około pół roku. Natomiast jeśli chodzi o różnorodne owoce, mimo iż nie będą w stanie przeleżeć one aż tak długi czas, to jednak dzięki takiej piwniczce z pewnością wydłużymy czas ich przydatności do spożycia, w porównaniu, gdy byśmy je przechowywali w naszym domu.

 

Zatem bez wątpienia można stwierdzić, że użyteczność tego rodzaju budowli jest zdecydowanie ogromna. Jeśli jesteś posiadaczem własnych upraw ekologicznych oraz jeżeli prowadzisz coś, co wymaga zrobienia większych zapasów żywności na okres zimowy, wówczas podziemna piwnica z pewnością się w tym właśnie celu przyda. Wśród naszych dostępnych produktów można znaleźć między innymi gotową piwnicę ogrodową, która posiada wejście od góry.

 

Równie istotnym plusem takiego pomieszczenia jest fakt, iż taka podziemna piwniczka nie wymaga zużycia energii elektrycznej. Jest ona przestronna wewnątrz oraz niemal niewidoczna po zakopaniu w ziemi. Tego rodzaju polietylenowa piwnica to nowoczesne rozwiązanie, które gwarantuje nam nie tylko całkowitą szczelność, ale również zupełną czystość. Takie właśnie aspekty bardzo mocno wpływają na komfort jej użytkowania, ponieważ dzięki prawidłowej i skutecznej szczelności, nie trzeba martwić się między innymi o podsiąkanie wód gruntowych, co niewątpliwie jest ogromną zaletą przyczyniającą się do wygody i bezsprzecznej użyteczności takiego pomieszczenia. Inną, równie ciekawą opcją dostępną na naszej stronie jest chociażby piwnica ogrodowa, która posiada wejście od przodu o wymiarach 2 m x 1,75 m.

 

W zależności do naszych indywidualnych potrzeb i wizji oraz koncepcji, można dobrać sobie odpowiednią do naszego ogrodu piwniczkę, która rewelacyjne spełni wszystkie swoje role. Oprócz tego istnieje również możliwość zaopatrzenia się w nadbudowę wejścia do piwnic 2,5 m i 2,0 m x 1,75m. Jeżeli interesuje Cię zainstalowanie ciekawej piwniczki, wówczas zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Kwestie dotyczące kosztów takiego montażu oraz mnóstwa innych, związanych z tym czynności są zależne od wielu czynników, dlatego warto skontaktować się z nami w celu ustalenia wszystkich ważnych szczegółów.

 

Instalacje, montaż piwniczek ogrodowych 

 

Nasza firma współpracuje z instalatorami ziemianek, w związku z czym poprzez kontakt telefoniczny będziesz mógł dowiedzieć się różnych kwestii, które Cię interesują. Jeśli masz jakiekolwiek inne pytania, np. takie dotyczące tego, jaki jest koszt dostawy piwnicy, czy nasze piwnice są wyposażone w oświetlenie, oraz to, o jakich wymiarach piwnicę będzie można zainstalować na konkretnej działce, wówczas na każde z tych pytań odpowiedź można znaleźć przeglądając szczegółowe informacje na naszej stronie bądź też bezpośrednio kontaktując się z nami. Zapraszamy!


Galeria

Pozostałe wpisy