5,0 Opinie w Google opinie z Google

Piwnica ziemna Gdańsk

Opublikowano dnia 31-07-2020

Czy piwnica podziemna do dobra inwestycja?

 

Przejdź i zobacz ceny i dokładny wygląd piwniczek >>>>


piwnica-ziemianki-ogrodowa-spizarnia-schowek

 

 

Piwnica w ogrodzie pojawia się coraz częściej, a wszystko to ze względu na jej funkcjonalność. Przede wszystkim jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które przy budowie domu nie zdecydowały się na ulokowanie w nim piwnicy. Jest jednak możliwość zainstalowania jej w ogrodzie lub na posesji otaczającej dom. Piwnica podziemna Gdańsk dzięki temu, że osiąga niską temperaturę umożliwia przechowywanie w niej różnego rodzaju produktów spożywczych, które potrzebują odpowiednich warunków, by zachować świeżość na dłuższy czas.

 

Z uwagi na to, że w piwnicy podziemnej temperatura waha się od 4 do 10 stopniu, można śmiało trzymać w niej rozmaite przetwory, warzywa, owoce, ale i również rośliny, które zimową porą nie mają szansy przetrwać w ogrodzie. Z zamontowania piwnicy podziemnej będą także zadowoleni miłośnicy wina, którzy bez większego problemu mogą przechowywać w niej swoje zapasy. Dodatkowo, warto powiedzieć o tym, że piwniczka ziemna Warszawa to świetne miejsce do ulokowania w nim narzędzi ogrodowych lub innych przedmiotów, na które brakuje miejsca w domu, czy tez mieszkaniu, a mogą okazać się przydatne, na przykład podczas spędzania czasu wolnego w ogrodzie.

 

Atutem posiadania piwnicy w ogrodzie jest również to, że można ją wykorzystać jako pomieszczenie techniczne i zainstalować w nim oświetlenie ogrodu. Rozwiązań jest nieskończenie wiele!

 

Jakie zalety posiada piwnica ziemna?

 

Dla osób, które zajmują się samodzielną uprawą warzyw i owoców we własnym ogrodzie, piwnica ziemna Gdańsk będzie znakomitym rozwiązaniem. Pozwoli to na przedłużenie żywotności plonów praktycznie przez cały rok. Najczęściej piwnica w ziemi to miejsce, w którym przechowuje się marchew, jabłka, czy ziemniaki, wymagające określonej temperatury. Sprzęty i różnego rodzaju przyrządy, które przydają się podczas prac ogrodowych również odnajdą swoje miejsce w piwnicy podziemnej. Dodatkowo z całą pewnością spełni ona walory dekoracyjne ogrodu. Część, która wystaje poza grunt może być osadzona rozmaitymi kwiatami, które lubują się w suchych i nasłonecznionych terenach.

 

Doskonale sprawdzi się również bujna trawa lub rośliny pnące, które wprowadzą niesamowity klimat do ogrodu. Są też tacy, dla których piwnica musi być nieco większych rozmiarów, a wszystko to dlatego, ponieważ może ona pełnić funkcję pomieszczenia do spotkań towarzyskich, w szczególności w porze letniej, kiedy upały są nieznośne. Zaletą zainstalowania piwnicy w ogrodzie jest nie tylko oszczędność miejsca, ale także pieniędzy. Bowiem piwniczka ziemna Kraków w jakimś stopniu zastępuje lodówkę, która w tym przypadku nie wymaga podłączenia do prądu elektrycznego. Dla niektórych wadą mogą okazać się formalności, które należy dopiąć przed zdecydowaniem się na budowę piwnicy.

 

Jednak nie jest to niedogodność, której nie da się przeskoczyć. A ponadto, czas poświęcony na uregulowanie formalności odpłaci się Państwu w postaci funkcjonalnego i praktycznego pomieszczenia, jakim jest piwniczka ziemna Poznań.

 

Piwnica podziemna - w jaki sposób przygotować się do jej budowy?

 

Przed podjęciem budowy piwnicy podziemnej, wypada zaznajomić się z przepisami prawa budowlanego. Na ich podstawie można wywnioskować, że nie trzeba posiadać pozwolenia na budowę obiektu, który nie przekracza 35 metrów, jednak mimo wszystko, zalecamy wybrać się do najbliższego urzędu gminy lub starostwa i zapytania, czy na określonym terenie mogą Państwo swobodnie przystąpić do budowy piwniczki ziemnej. Jeśli dana jednostka nie będzie widziała żadnych przeciwwskazań, wówczas można przystąpić do planowania przebiegu instalacji piwniczki w ogrodzie. Pierwszym elementem, na jaki trzeba zwrócić uwagę jest potencjalne miejsce, w którym ma zostać ulokowana piwniczka ziemna Katowice.

 

Musi być ono wystarczająco suche, bez zbierającej się deszczówki, której nadmiar mógłby powodować podtopienia oraz ewentualne zniszczenia w obrębie piwniczki. Należy też sprawdzić, czy wybrana powierzchnia jest wystarczająco zacieniona, gdyż ułatwi to użytkowanie tego rodzaju wnętrza. Jeżeli nie da się znaleźć bardziej korzystnego terenu, wówczas zaleca się pokrycie wystającej części piwniczki folią, którą wykorzystuje się do zabezpieczenia fundamentów.

 

Jest to znakomity pomysł do zabezpieczenia piwnicy przed wilgocią oraz ziemi, która ulega nadmiernemu obsypywaniu. Samodzielne przystąpienie do budowy piwnicy może okazać się dla niektórych niemalże niewykonalne, ponieważ zabiera nie tylko dużo czasu, ale i również jest kosztowne. Dlatego alternatywą dla tego wyjścia jest zakup gotowej konstrukcji piwniczki, której montaż zajmuje zaledwie jeden dzień. Do jej instalacji wystarczy tylko wykonać wykop. Wybór należy do Państwa!


Gdzie warto kupić piwnicę podziemną?

 

Jeśli są Państwo zdecydowani na kupni piwnicy ogrodowej, warto szukać ofert u producentów, którzy posiadają różnego rodzaju akcesoria do ogrodu, a także liczne zbiorniki betonowe. Nasz sklep internetowy Dom i Woda w swoim asortymencie posiada produkt, jakim jest piwniczka ziemna Gdańsk. Decydując się na kupno gotowej piwnicy do ogrodu zyskują Państwo przede wszystkim skrócony czas instalacji, a także zmniejszenie kosztów z tym związanych.

 

Piwnice podziemne, które widnieją w naszej ofercie sklepowej są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy klient dobierze odpowiedni produkt na miarę swoich potrzeb. Piwniczki są zaprojektowane w nowoczesny i wyszukany sposób, dzięki temu spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Na zestaw takiej piwnicy składa się między innymi stalowa, masywna rama, 4 rzędy pojemnych półek, na których zmieści się naprawdę mnóstwo rzeczy, a także lampa LED, dzięki której nie będą Państwo musieli instalować światła w piwniczce.

 

Ponadto na zestaw składać się będzie stacja pogodowa, dzięki której z łatwością określą Państwo stan wilgotności oraz temperaturę, która utrzymuje się w piwnicy. Wentylacja nawiewno-wywiewna również jest dołączana do każdego zestawu i pozwala na kontrolowanie wymiany powietrza, i właśnie dzięki temu w piwniczce nie pojawi się wilgoć. Kiedy zakupy w sklepie internetowym są dla Państwa niesprawdzone, można umówić się z nami na spotkanie w naszej siedzibie na obejrzenie wybranego przez produktu na przykład może to być piwniczka ziemna Wrocław.

 

Jednak należy uprzednio skontaktować się z nami w celu zweryfikowania, czy na daną chwilę produkt jest na stanie. W sytuacji, gdy nie wiedzą Państwo, w jaki sposób wykonać instalację piwnicy podziemnej, wystarczy skontaktować się z nami, ponieważ na stałe współpracujemy z fachowcami, którzy specjalizują się w instalowaniu tego rodzaju gotowych konstrukcji. Dodatkowo chcielibyśmy wspomnieć, że oferujemy dostawę na terenie całej Polski, w tym również Gdańska.


Koszt dostawy piwniczki ogrodowejJednak koszty dostawy mogą się od siebie różnić, głównie ze względu na odległość. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące tematu, jakim są gotowe piwnice ogrodowe, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Nasi pracownicy z ogromną chęcią odpowiedzą na każde zadane pytanie. Warto nam zaufać, ponieważ przez lata doświadczenia udało nam się opanować obsługę klienta do perfekcji. Zapraszamy do kontaktu!


Galeria

Pozostałe wpisy