5,0 Opinie w Google opinie z Google

Piwnica ziemna Katowice

Opublikowano dnia 31-07-2020

Piwnica podziemna - czy warto się na nią zdecydować?

piwnica-ziemianki-ogrodowa-spizarnia-schowek

Piwnica to doskonałe rozwiązanie dla osób, które przy budowie domu nie zdecydowały się na zbudowanie piwnicy w swoim domu. Jednak po pewnym czasie może stać się przydatna. Dlatego właśnie w tym celu można zdecydować się na piwnicę zlokalizowaną w ogrodzie lub na posesji w okolicy domu. Pomieszczenie, jakim jest piwnica podziemna Katowice osiąga wyjątkowo niską temperaturę, która sprzyja przechowywaniu wielu przedmiotów, a przede wszystkim produktów spożywczych, które potrzebują odpowiednich warunków, by zatrzymać świeżość.

 

Przejdź i zobacz ceny i dokładny wygląd piwniczek >>>>


piwnica-ziemianki-ogrodowa-spizarnia-schowek

Dzięki temu, że w piwnicy podziemnej panuje temperatura od 4 do 10 stopni, można w niej trzymać różnego rodzaju plony, przetwory, warzywa i owoce, a także cebulki roślin, które zimą nie mają szansy, by przetrwać w ogrodzie. Miłośnicy wina mogą również być zadowoleni z instalacji piwnicy na swojej posesji, głównie ze względu na to, że w takich warunkach wino może być przechowywane. Ponadto piwnica podziemna Wrocław to też świetne miejsce do tego, by trzymać w nim narzędzia ogrodowe oraz rozmaite przedmioty, które przydają się na zewnątrz, na przykład do spędzenia czasu w ogrodzie, jak i jego pielęgnacji. Warto również wspomnieć, że piwniczka ziemna Katowice może okazać się doskonałym pomieszczeniem technicznym, w którym można schować sprzęt elektryczny, służący do oświetlenia ogrodu.

 

Jaką funkcję pełniła piwnica dawniej, a jest jest dziś?

 

Kiedyś piwnica inaczej nazywana była ziemianką i była zlokalizowana praktycznie przy każdym domu. Jednak z upływem czasu i rozwoju technologii, zaczęto produkować lodówki, które sprawiły, że piwnica ogrodowa stała się zbędnym elementem. Obecnie coraz więcej osób przestawia się na zdrowszy i ekologiczny tryb życia, co wiąże się z własnymi uprawami warzyw i owoców, które trudno utrzymać w odpowiednim stanie w warunkach domowych.


W związku z tym piwnica ziemna Katowice powróciła i na jej instalację decyduje się spore grono osób. Obecnie można zbudować piwnicę z wysokiej jakości materiałów lub zakupić gotową konstrukcję, która pozwoli na szybki, bezproblemowy montaż. Popularne są między innymi polietylenowe piwnice, które gwarantują czystość i szczelność o każdej porze roku. Dodatkowo piwnica podziemna Gdańsk jest dostępna w wielu układach, jednak najczęściej wybierane są te, które posiadają stosunkowo małą powierzchnię użytkową. Dobrze jest zadbać o to, by w piwnicy były umieszczone szerokie i pojemne regały, które pozwolą na pomieszczenie wszystkich przedmiotów, przetworów i rozmaitych produktów. Zalety posiadania piwnicy podziemnej Piwnica podziemna będzie znakomitym rozwiązaniem dla tych, którzy zajmują się uprawą warzyw i owoców w swoim ogrodzie, ale nie mają pomysłu, gdzie je przechowywać, by przedłużyć ich świeżość.


W piwnicy jest to wykonalne, ponieważ temperatura waha się od 4 do 10 stopni, a wilgotność utrzymuje się na poziomie 80-90%, stwarzając doskonałe warunki do przechowywania żywności i rozmaitych produktów spożywczych. Najczęściej piwnice wykorzystuje się do trzymania takich plonów takich jak jabłka, ziemniaki, czy marchew. Z racji tego, że wymagają one określonej temperatury, piwnica stała się miejscem, w którym produkty te są w stanie zachować świeżość na dłużej. Przyrządy i różnego rodzaju urządzenia, które przydają się do pielęgnacji ogrodu, a także spędzania w nim czasu wolnego, także mogą być przechowywane w piwnicy podziemnej, zlokalizowanej w ogrodzie. Dodatkowo to świetne miejsce na umieszczenie sprzętu technicznego, na przykład oświetlenia ogrodu.

 

Oprócz tego piwnica podziemna Kraków może pełnić rolę dekoracyjną w ogrodzie. Bowiem część, która wystaje poza poziom gruntu może zostać zagospodarowana różnego rodzaju roślinami. Mogą one swobodnie rosnąć na piaszczystych i nasłonecznionych terenach. Jeżeli zdecydują się Państwo na piwnicę o nieco większej powierzchni, wówczas może ona posłużyć jako pomieszczenie do spotkań towarzyskich, w szczególności latem, gdy temperatura jest bardzo wysoka. Ponadto piwnica podziemna Poznań jest bardziej korzystna od dodatkowej lodówki, którą często lokalizuje się w piwnicy, ponieważ nie wymaga podłączenia do prądu, dzięki czemu można zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy na zużyciu energii elektrycznej.Jak przygotować się do budowy piwnicy ziemnej?Zanim zostaną podjęte jakiekolwiek działania dotyczące budowy piwnicy podziemnej, warto zwrócić uwagę na miejsce, w jakim będzie zainstalowana. Przede wszystkim musi być ono odpowiednio suche, a w szczególności wypada sprawdzić, czy nie zbiera się tam woda deszczowa, która mogłaby spowodować ewentualne podtopienia lub zalanie piwnicy. Najlepiej będzie, jeśli będzie to miejsce zacienione, ponieważ nadmierne nagrzanie drzwi wejściowych lub klapy może negatywnie wpłynąć na użytkowanie tego rodzaju pomieszczenia. Gdy zdarzy się, że piwnica podziemna Warszawa musi być zainstalowana w nasłonecznionym miejscu, dobrze jest odpowiednio się zabezpieczyć. Do tego dobrze jest użyć folii do okrycia fundamentów, która okazuje się pomocna jeżeli chodzi o nadmierne obsypywanie ziemi poddanej ciągłemu nasłonecznieniu.

 

Samodzielne zbudowane takiej piwnicy może okazać się trudne i czasochłonne, dlatego sporo osób decyduje się na kupno gotowej konstrukcji piwnicy podziemnej, by zaoszczędzić czas, a także pieniądze, ponieważ koszt wybudowania własnej piwnicy jest o wiele wyższy w porównaniu z kupnem i montażem gotowego zestawu. Do zainstalowania jej potrzebne będzie jedynie wykonanie wykopu. Warto również zwrócić uwagę na uwarunkowania prawne, na których podstawie można wywnioskować, czy do montażu piwnicy podziemnej potrzebne jest pozwolenie od odpowiedniej instytucji.

 

Z wielu źródeł wynika, że do obiektów, które nie przekraczają 35 metrów powierzchni nie jest potrzebna pisemna zgoda. Jednak, by być spokojnym i bez obaw rozpocząć wykopy i instalację piwnicy lepiej skonsultować to z najbliższym urzędem gminy lub starostwa, który wydaje takowe pozwolenia. Jeśli urząd nie wykaże sprzeciwu, wówczas można rozpocząć wszelkie działania w kierunku montażu piwnicy podziemnej.

 

Gdzie zakupią Państwo piwnicę podziemną?

 

Gotowe piwnice podziemne mogą Państwo zakupić u producentów, którzy oferują różnego rodzaju zbiorniki betonowe. Nasz sklep internetowy Dom i Woda w swojej ofercie posiada gotowe piwnice podziemne, na które składa się między innymi wentylacja nawiewno-wywiewna, 4 rzędy półek, stalowa rama, a także stacja pogodowa, która określa temperaturę, jaka jest w piwnicy, a także wilgotność. Do zestawu dołączona jest też lampa LED, której nie trzeba podłączać do prądu, w związku z tym zaoszczędzą Państwo sporą sumę pieniędzy. Zainstalowanie piwnicy zajmuje zaledwie jeden dzień, w związku z tym można już z niej korzystać tego samego dnia.

 

W naszej ofercie sprzedażowej można dostać piwnice o różnych powierzchniach użytkowych. Pozwoli to między innymi na dobranie produktu, jakim jest piwniczka ziemianka pod względem metrażu oraz potrzeb określonego klienta, jak i jego oczekiwań. Oprócz gotowych piwnic posiadamy nadbudowę wejścia do piwnicy. Naszym atutem jest przede wszystkim to, że oferujemy dostawę produktów zakupionych w naszym sklepie na terenie całej Polski, w tym również Katowic. Koszt takiej dostawy będzie się od siebie różnić w zależności od odległości, dlatego lepiej skonsultować się z nami drogą telefoniczną w celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy.

 

Oprócz kupna piwnicy podziemnej jesteśmy w stanie zaoferować jej montaż przez fachowców, którzy w umiejętny sposób poradzą sobie z jej instalacją. Jeśli mają Państwo ochotę obejrzeć wybrany model piwnicy przewidujemy taką możliwość. W tej sytuacji należy skontaktować się z nami i ustalić termin spotkania. W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą! Zachęcamy do kontaktu!


Galeria

Pozostałe wpisy