5,0 Opinie w Google opinie z Google

Nie zdążyłeś z wnioskiem w Programie Moja Woda? Kup zbiornik na deszczówkę dzisiaj, dotację możesz otrzymać za rok.

Opublikowano dnia 21-07-2021
Program Moja Woda 2022 - kup zbiornik dziś, otrzymaj dotację za rok

Edycja Moja Woda 2.0 trwała dość krótko, czego niektórzy się nie spodziewali. Wielu nie zdążyło w tym roku z wnioskiem i okazja na dofinansowanie do deszczówki z NFOŚiGW przeszła koło nosa. Mamy jednak dobrą wiadomość. Jeśli założenia regulaminu zostaną utrzymane, zakupy dokonane w tym roku będą objęte wsparciem w przyszłorocznej odsłonie programu Moja Woda 2022.

Jednak pod pewnymi warunkami. Przeczytaj i już dziś przygotuj się do kolejnej edycji.  

Regulamin Moja Woda 2021 - kwalifikacja wydatków sprzed roku

W tym roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dokonał istotnej zmiany w zapisach, która umożliwiała rozliczanie zakupów materiałów dokonanych od 01 lipca 2020 r.  
Dla Beneficjentów  oznacza to, że zbiorniki naziemne i podziemne oraz elementy systemu przyłączeniowego zakupione po tej dacie są kosztami kwalifikowanymi do zwrotu przez program Moja Woda bez względu na datę wnioskowania.
Jeśli w kolejnej edycji przedsięwzięcia punkt ten zostanie utrzymany, oznacza to, że już teraz możesz kupić wszelkie niezbędne materiały, a faktury przedstawić we wniosku na dofinansowanie do deszczówki Moja Woda 2022.  

Jednak diabeł tkwi w szczegółach, dlatego uwaga!!!

Dofinansowanie do deszczówki Moja Woda 2022 - instaluj, ale nie do końca...
Zgodnie z Regulaminem programu Moja Woda 2.0.  możesz nie tylko kupić urządzenia i elementy przyłączeniowe, ale także zacząć prace instalacyjne.

Dlatego działaj, jeśli masz do tego środki, zapał i możliwości.

Natomiast inwestycja nie może zostać zakończona przed podpisaniem umowy na dotację pomiędzy Beneficjentem a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Jest to warunek konieczny.  

Nie rozstawaj się z rachunkami i fakturami
Kolejnym, o czym musisz pamiętać, to faktury za zakup części i wykonane usługi (np. prace koparki przygotowujące grunt dla zbiorników podziemnych). Rozliczając inwestycje, Beneficjenci zobowiązani są przedstawić oryginały dokumentów. Dlatego znajdź dla nich bezpieczne miejsce, abyś za rok mógł je wyciągnąć w odpowiednim momencie.  

Program Moja Woda 2022 - wielkość zbiorników

To był najbardziej kontrowersyjny punkt całego przedsięwzięcia, który od początku wywoływał sporo emocji. W 2020 r. ich powodem było ograniczenie pojemności zbiorników naziemnych do min. 2m³, a w 2021 warunek, że wartość inwestycji nie może być mniejsza niż 2 tys. złotych. W praktyce oznacza to także konieczność zakupu nieco większych zbiorników naziemnych. Przypuszczamy, że warunek ten zostanie utrzymany.

Dom i Woda śpieszy z pomocą.

W Dom i Woda wierzymy, że cały program będzie miał swoją nową odsłonę w przyszłym roku, gdyż założeniem była jego coroczne wznawianie do 2024 r. W 2020 r. NFOŚiGW rozdysponował ponad 100 mln złotych, w tym roku kwota będzie zbliżona. Nadal czekamy jednak na podsumowanie.  

Trzymamy kciuki, aby nic się nie zmieniło, gdyż 5000 złotych jest realnym wsparciem, które przyczynia się do poprawy lokalnej sytuacji wód gruntowych. Jednak ostateczną decyzję Ministerstwa Klimatu oraz NFOŚiGW poznamy dopiero w przyszłym roku.
U nas tymczasem znajdziesz szereg rozwiązań, które odpowiadają wymogom programu Moja Woda 2.0. Oferujemy nie tylko proste, minimalistyczne produkty, ale też te o bardziej finezyjnych kształtach. W Dom i Woda znajdziesz np:

Natomiast wśród podziemnych systemów małej retencji mamy doskonałe, wytrzymałe propozycje z gwarancją na co najmniej 10 lat takie, jak:

W Dom i Woda myślimy kompleksowo. Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci bezpłatnie rozwiązania, które spełnią oczekiwania Twoje i wymagania nieruchomości.

Weźmiemy pod uwagę m.in.:
powierzchnię dachu;
rodzaj gruntów;
wielkość średnich opadów w Twoim regionie;
sposób wykorzystania wody deszczowej;
ilość mieszkańców w gospodarstwie domowym.  

Przeanalizujemy Twoją sytuację tak, aby wskazane przez nas opcje pomogły takze zmniejszyć opłatę od zabetonowania, która wejdzie w życie w 2022 r. Więcej na ten temat przeczytasz we wcześniejszym wpisie: Podatek od deszczówki - kto i ile zapłaci.

Współpracujemy z siecią profesjonalnych instalatorów. Wskażemy Ci firmę, która wykona prace profesjonalnie i rzetelnie. Wszystko załatwisz w jednym miejscu, dzięki czemu oszczędzisz czas i będziesz miał spokojną głowę. To są wartości bezcenne.

Galeria

Pozostałe wpisy