5,0 Opinie w Google opinie z Google

Zbiorniki podziemne na wodę deszczową 10000 litrów 10m3- dlaczego warto je zainstalować.

Opublikowano dnia 21-10-2021
Z roku na rok rośnie zainteresowanie domowymi zbiornikami retencyjnymi. Do ich popularyzacji przyczyniają się z jednej strony dotacje, z drugiej natomiast większa świadomość społeczeństwa. Warto uważniej przyjrzeć się bardziej pojemnym opcjom. Zbiorniki na wodę deszczową 10 000 litrów są rozwiązaniem wielofunkcyjnym, które zaspokoją potrzeby nie tylko większej rodziny. Dzisiaj przedstawiamy jego trzy główne zalety.

Jeśli więc jesteś u progu gruntownego remontu, budowy domu, albo po prostu myślisz o ekologicznym i ekonomicznym systemie, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.  Przekonaj się dlaczego warto postawić na zbiornik na wodę deszczową o pojemności 10 000 litrów.

Nie tylko dla dużych rodzin


Zacznijmy jednak od tego, dla kogo przeznaczone są większe, domowe systemy retencyjne. Błędnie bowiem uważa się, że z ich możliwości w pełni wykorzystają większe gospodarstwa domowe lub mieszkańcy budownictwa wielorodzinnego.

Przy instalacji odpowiedniego systemu odprowadzającego, zbiorniki na deszczówkę o pojemności od 10 000 litrów są idealne właśnie dla standardowej 4-5 osobowej rodziny, gdyż zaspokajają w znacznej mierze część ich bieżących potrzeb.


Przekonaj się.

Zbiornik na wodę deszczową 10m³ - funkcjonalność jako zaleta nr 1


Wybór zbiornika zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest uwarunkowanie terenu i zabudowa, drugim natomiast funkcje, jakie będzie on pełnił. Jeśli woda wykorzystywana będzie jedynie do podlewania trawnika i mycia samochodu, lepszym rozwiązaniem są naziemne zbiorniki na wodę deszczową 10 000 l. Ich zaletą jest mniejszy koszt inwestycji, gdyż nie wymagają prac montażowych z wykorzystaniem profesjonalnej ekipy.

Jednak to właśnie podziemne zbiorniki na wodę deszczową 10 000 litrów  takie, jak dostępny w Dom i Woda profesjonalny Water Garden są zdecydowanie bardziej funkcjonalne.

Taka pojemność odpowiada polskim warunkom atmosferycznym, gdzie opad jest większy i łatwo zgromadzić taką ilość wody - zwłaszcza w okresie jesiennych deszczy i wiosennych roztopów.  

Deszczówkę można wykorzystać na wiele sposobów. Wystarczy tylko dopasować system odprowadzający. Z jednej strony może ona być zużyta do podlewania trawnika, a przy bardziej rozbudowanym zbiorniku na deszczówkę o pojemności 10 000 litrów istnieje możliwość podłączenia do niego zraszaczy, co jest ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem.

Podziemne zbiorniki na wodę deszczową 10 000l wyposażone są też w odpowiednie filtry, które oczyszczają je z kamieni i patyków, dzięki czemu do dyspozycji zostaje jedynie czysta, miękka woda. Ten ostatni parametr ma kolosalne znaczenie. Sprawia bowiem, że jest ona idealna nie tylko dla kwiatków, ale także łaskawa dla urządzeń domowych. Przy montażu odpowiedniego systemu wodę deszczową można wykorzystać nie tylko do spłukania toalety, ale także do prania w pralce automatycznej.


Tak oto przechodzimy do drugiej zalety.

Zbiorniki na wodę deszczową 10000 litrów - bieżące oszczędności


Ocenia się, że tylko niewielki procent kranówki jest spożywany. Większość używamy do sprzątania, prania, zmywania, czy podlewania. Specjaliści oceniają, że dostosowanie zbiorników na wodę deszczową 10000 l do warunków gospodarstwa zmniejsza rachunki nawet o 50-60%.

Co więcej, używanie  miękkiej deszczówki do prania oszczędza sprzęt, gdyż pralce nie grozi osad. Zmniejsza się także zużycie proszku oraz specjalistycznego detergentu do zmiękczania wody. Mamy więc podwójną oszczędność.  

Zbiornik na wodę opadową 10m³ - mniejszy podatek od zabetonowania


Wszystko wskazuje na to, że podatek od zabetonowania w nowej formie wchodzi już od stycznia 2022 r. i dotknie większość właścicieli, o czym pisaliśmy szerzej w materiale: Podatek od deszczówki - kto i ile zapłaci?

Zapowiadana opłata wcale nie jest mała. Właściciele nieruchomości, w których powierzchnia biologicznie czynna wynosi  mniej niż 50%, zapłacą za każdy m² zabetonowania 1,5 zł. Tymczasem podziemny zbiornik na deszczówkę 10000 litórw wystarczy, aby obniżyć tę kwotę o blisko 70% tj. do wartości 0,45 zł/m². To spora oszczędność, tym bardziej, że podatek jest jednorazowy i może uszczuplić nasz portfel na początku roku o ponad 1000 zł.

Dlatego inwestycja w zbiornik na wodę deszczową o pojemności 10m³ zwróci nam się w ciągu kilku lat. Pozwoli na wykorzystanie dóbr naturalnych, ochronę środowiska, a jednocześnie wygeneruje spore oszczędności.

Zatem...

W Dom i Woda czekamy, by Ci doradzić.

Skontaktuj się z Nami, jeśli przekonaliśmy Cię do tego rozwiązania. Pamiętaj bowiem, że podziemny zbiornik na deszczówkę powinien być dobrany pod kątem m.in.
wielkości powierzchni, z której będzie zbierana woda,ilości osób w gospodarstwie, rodzaju gruntu, wysokości wód gruntowych.  

Weźmiemy pod uwagę wszystkie te parametry i przedstawimy opcje dopasowane do Twojej rodziny.

Współpracujemy również z licznymi instalatorami na terenie całego kraju, więc otrzymasz od nas kontakt do profesjonalisty, który przeprowadzi prace zgodnie z wszelkimi wytycznymi, co jest gwarancją prawidłowego użytkowania całego systemu retencji.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zbiornikach podziemnych, naziemnych zapraszamy do naszej grupy na Facebooku: Link do grupy


Zestaw Water Garden, ze zbiornikiem podziemnym 10000l- 10m3


Galeria

Pozostałe wpisy