5,0 Opinie w Google opinie z Google

Oczyszczalnie ścieków- porównanie, koszty inwestycji i użytkowania 2021

Opublikowano dnia 22-11-2021
Oczyszczalnie ścieków- porównanie,  koszty inwestycji i użytkowania 2021
 
Stało się…mamy już piękną działkę, na której powstanie nasz wymarzony dom, ale nie ma kanalizacji, co oczywiście było sprawdzone przed zakupem. Nie zmienia to faktu, że teraz trzeba wybrać rodzaj  własnej kanalizacji i….zaczyna się…co wybrać?

To pytanie zadaje sobie tysiące osób, bo to jedna z pierwszych decyzji, którą trzeba podjąć przy budowie domu.
Zdajemy sobie sprawę, że to trudny temat i chętnie doradzimy, przygotowaliśmy też proste porównanie między oczyszczalnią ekologiczną i biologiczną, żeby pomóc zrozumieć ich charakterystykę w codziennym użytkowaniu.


Zobacz poniżej:

 

Zastanawiasz się pewnie dlaczego nie  było w powyższym porównaniu tradycyjnego szamba? Odpowiedź na to pytanie jest tym razem w poniższej tabeli. Zobacz kalkulację, a przekonasz się, że większy wydatek na początku, oznacza niższe koszty utrzymania i to nie tylko samej oczyszczalni, oszczędzasz też wodę miejską, bo oczyszczony ściek wykorzystasz  do podlewania podpowierzchniowego i znowu Twoje wydatki są mniejsze.

Widzisz, okazuje się, że na przestrzeni lat najdroższe jest tradycyjne szambo. Wystarczy zaledwie 3 lata, żeby przekonać się, że oczyszczalnia drenażowa jest najtańsza, ale to oczyszczalnia biologiczna jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. W powyższej kalkulacji należy też wziąć pod uwagę  zaoszczędzoną wodę miejską i to, że jest jedynie jeden wywóz osadu w roku.


Wiemy, że ważne jest oszczędzanie wody, nie tylko ze względu na koszty, ale też na jej malejące zasoby. Jeśli masz już zainstalowany zbiornik na deszczówkę oczywiście zmniejszysz swoje koszty, oszczędzając na wodzie do podlewania warzyw i kwiatów. Rośliny kochają deszcz i będą Ci za to wdzięczne, odpłacą się  pięknymi owocami, warzywami i kwiecistym ogrodem. Deszczówkę  wykorzystaj też  do spłukiwania w toalecie i  do prania, a Twoje ubrania będą miękkie i dłużej w dobrej jakości.
 
Pamiętaj, że kupując zestaw urządzeń: oczyszczalnię i zbiornik na deszczówkę zapłacisz taniej, a dodatkowo skraca to czas robót instalacyjnych i wpływa też na koszty montażu, więc jest kilka korzyści. Urządzenia, które będą wkopane w ziemię warto zainstalować w jednym  czasie podczas budowy domu,  żeby potem nie dewastować wykopami ogrodu.

Jeśli brakuje Ci miejsca na przechowywanie warzyw, owoców, przetworów, win zobacz ofertę nowoczesnych ziemianek, dzięki temu zyskasz dodatkowe miejsce na magazynowanie swoich rzeczy oraz degustację alkoholi, a to wszystko kilka kroków od Twojego domu.

Skontaktuj się z nami, doradzimy jakich formalności wymaga montaż oczyszczalni, dobierzemy odpowiedni rodzaj, a także podpowiemy jak uzyskać dofinansowanie na zbiornik retencyjny na deszczówkę.

Współpracujemy z profesjonalnymi ekipami montażowymi w całej Polsce, dzięki temu zapewniamy kompleksową obsługę: doradztwo, dostawę produktów i montaż, wszystko w jednym miejscu.

Zadzwoń:  +48 533 327 679


Zobacz przykładowe oczyszczalnie, na naszej stronie jest pełna oferta: domiwoda.pl


OCZYSZCZALNIA BIOLOGICZNA BIO SOLID/ 4 - 8 osób


Przydomowa oczyszczalnia BioFicient dla 4 osób
Galeria

Pozostałe wpisy