Od 6 do 15 lipca 2014 przebywamy na urlopie. W tym czasie nasi doradcy nie będą dostępni.
Złożone zamówienia będą zrealizowane po 15 lipca.

5,0 Opinie w Google opinie z Google

4 miliardy wsparcia na projekty wodno-kanalizacyjne dla gmin- zapowiada Premier Morawiecki

Opublikowano dnia 25-11-2021
4 miliardy wsparcia na projekty wodno-kanalizacyjne dla gmin

Na początku listopada Premier Morawiecki zapowiedział, że w najbliższych latach jednym z priorytetów rządu jest wsparcie wyrównywania warunków na obszarach wiejskich poprzez zwiększenie dostępu mieszkańców do sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.

Ostateczna wysokość wsparcia

Czekamy jeszcze na ostateczne potwierdzenie ogólnej kwoty przeznaczonej na ten cel. Zgodnie z deklaracją Ministra Morawieckiego podczas spotkania w stacji uzdatniania wody w Ząbkach 5 listopada 2021. ma ono wynosić 4 mld złotych.

Tymczasem w tym samym dniu na Twitterze Kancelarii Premiera pojawiła się informacja o 3 mld złotych. Rozdzielone one zostaną na 1528 gmin, w których dostęp do sieci ma mniej niż 60% mieszkańców.  

Czas realizacji przedsięwzięcia

Jak zapowiedział Premier Morawiecki, środki pozwolą na przyspieszenie modernizacji tych regionów w ciągu najbliższych 2-3 lat. Obecnie nie ma też danych, ilu mieszkańców zostanie ostatecznie  podłączonych do rozbudowanych systemów wodno-kanalizacyjnych. W niektórych przypadkach przeszkodą są warunki glebowe lub ukształtowanie terenu, które uniemożliwiają dokonanie przyłączy.

Kanalizacja miejska a przydomowe oczyszczalnie ścieków

Należy zaznaczyć, że podłączenie nieruchomości do miejskiej kanalizacji jest obowiązkowe, jeśli oczywiście istnieje taka możliwość.
Z tego obowiązku wyłączone są te działki, na których znajdują się biologiczne, przydomowe oczyszczalnie ścieków spełniające określone wymagania.
Tego typu rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli nieruchomości, którzy nie mają możliwości podłączenia do sieci miejskiej lub chcą zyskać niezależność.
Przydomowe oczyszczalnie ścieków są także lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne, betonowe szamba nie tylko z tych względów.

Biologiczne oczyszczalnie ścieków generują znaczne oszczędności. O ile szambo trzeba czyścić regularnie co 1-1,5 miesiąca, o tyle przydomowa oczyszczalnia wymaga tego raz w roku.  Specjaliści wyliczają, że zwrot inwestycji następuje w ciągu 3-4 lat.
Domowa oczyszczalnia ścieków wpływa na komfort użytkowania ze względu na brak konieczności regularnego czyszczenia.
Minimalizuje przykre zapachy, które w przypadku betonowego szamba potrafią być uciążliwe.

Biologiczna, przydomowa oczyszczalnia ścieków jest ekologiczna. Przefiltrowane  i zneutralizowane nieczystości oddawane są bezpośrednio do gleby, nie powodując degradacji środowiska.
Istnieje możliwość otrzymania dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Regionalne jednostki co roku wznawiają inicjatywę dotacji do przydomowych oczyszczalni ścieków, dzięki której istnieje możliwość otrzymania zwrotu do 40% poniesionych wydatków.  

Nie chcesz czekać na rozwój sieci wodno-kanalizacyjnej w swoim regionie?

Poszukujesz ekologicznych rozwiązań, które pozwolą Ci na redukcję kosztów i zwiększą Twój komfort w codziennym życiu?

W Dom i Woda nie tylko posiadamy szereg ekologicznych produktów dla domów i nieruchomości.

Tutaj znajdziesz także obiektywną i co najważniejsze bezpłatną poradę oraz analizę Twojej sytuacji i potrzeb Twojej rodziny. Dzięki temu zainwestujesz pieniądze w przedsięwzięcie, które będzie Wam służyć przez długie lata.

Zobacz przykłady oczyszczalni jakie u nas kupisz, na stronie znajdziesz wiele innych.


Biologiczna oczyszczalnia BioDisc dla 6 osóbprzydomowa-bilogiczna-oczyszczalnia-kingspan

Przydomowa oczyszczalnia BioFicient dla 6 osób


Galeria

Pozostałe wpisy