Zobacz jak wygląda montaż przydomowej oczyszczalni:
Biologiczna oczyszczalnia ścieków Kingspan
Ta biologiczna oczyszczalnia ścieków BioFicient jest dla 4 osób. Zbiornik wykonany w technologii rotomouldingu, dzięki temu jest 20 lat gwarancji.Zbiornik jest mocny, ma grube ściany, wykonany jest w technologii rotomouldingu, dzięki temu objęty jest gwarancją na 20 lat. Do instalacji wystarczy niewielka powierzchnia, a po montażu widoczny jest jedynie zielony otwór włazowy, który zamykany jest na dwa zamki w celach bezpieczeństwa. Miejsce po montażu jest estetyczne i nie rzucające się w oczy. Instalacja możliwa jest nawet przy wysokim poziomie wód gruntowych oraz wykonanie przyłączenia rury ze ściekiem nawet na głębokości 150cm od poziomu terenu. Usuwanie osadu wystarczy raz w roku . Istnieje tez możliwość zagłębienia przyłącza do 150cm.
W osadniku wstępnym rozpoczyna się proces biologicznego oczyszczania ścieków, które po kilku etapach oczyszczania odprowadzane są poza oczyszczalnię.
W notyfikowanym laboratorium (norma PN-EN:12566-3) zostały przebadane oczyszczalnie i dzięki temu można zrzucić oczyszczony ściek do gruntu lub na podstawie pozwolenia do wód powierzchniowych.
Oczyszczalnia biologiczna przydomowa, co warto wiedzieć:
W przypadku instalacji rury dopływowej głębiej niż 80cm możliwe jest dokupienie dodatkowej przedłużki zwiększającej możliwość zagłębienie rury doprowadzającej ściek. Za dopłatą istnieje możliwość zamówienia biologicznej oczyszczalni BioFicient z unikatowa szafką z polietylenu na urządzenia sterujące oraz napowietrzające.
Zestaw tuneli drenażowych o pojemności 1200l
Zestaw drenażowy do odbioru oczyszczonych ścieków z oczyszczalni. Założenie: grunt dobrze przepuszczalny, gdzie kf ≥ 0,00005 m/s
Wymiary układu (bez kamieni) szer. 1,80m x dł. 2,35m x wys. 0,49m
Dane techniczne j ednego modułu rozsączającego:
materiał: tworzywo sztuczne (PP)
pojemność: 300 l
szerokość: 80 cm
wysokość: 51 cm
długość: 116 cm
średnice podłączeń górnych: 11cm, 20 cm
obciążenie długotrwałe: 5 t/m2
waga: 11 kg
ilość na europalecie: do 40 tuneli
kolor: czarny
Montaż
Polecamy doświadczonych zewnętrznych instalatorów, którzy są odrębnymi od Dom i Woda, działającymi na własny rachunek podmiotami prawnymi, do montaży zakupionych u nas oczyszczalni, zbiorników na deszczówkę: naziemnych i podziemnych. Polecani przez nas instalatorzy wykonują montaże na terenie całego kraju. Po zakupie oczyszczalni przekazujemy kontakt do instalatora, który podczas bezpłatnej wizyty zaplanuje profesjonalną instalację urządzeń w ogrodzie i przygotuje propozycję kosztu montażu.
Dokumenty:
Instalacja oczyszczalni wymaga zgłoszenia robót budowlanych do właściwego Starostwa Powiatowego.
Wiemy, że wymaga to znajomości przepisów, procedur i dokumentacji, a dodatkowo biurokracja zajmuje czas, dlatego zrobimy to za Ciebie.
Usługa zawiera przygotowanie dokumentacji i przeprowadzenie zgłoszenia robót budowlanych na bazie danych producenta i dokumentów przekazanych przez klienta. Kompletna uzgodniona z Starostą dokumentacja jest przedkładana przez klienta w odpowiednim Urzędzie Gminy wraz ze zgłoszeniem rozpoczęcia użytkowania instalacji po jej zamontowaniu i uruchomieniu.
Procedura przygotowania dokumentów do zgłoszenia wygląda następująco:
2. Przygotowanie wniosku z załącznikami 2-4 dni robocze, od momentu przesłania kompletnych dokumentów. Weryfikacja informacji na geoportalu i MPZP, w celu sprawdzenia, jaki rodzaj oczyszczalni możliwy jest do realizacji.
3. Prześlemy na maila wypełnione dokumenty,
4. Twoim zadaniem będzie złożenie dokumentów osobiście do właściwego Starostwa.
5. Oczekiwanie 21 dni do legalizacji, jeśli nie będzie uwag, po upływie 21 dni możesz legalnie montować oczyszczalnię.
6. Konieczne jest zgłoszenie rozpoczęcia użytkowania oczyszczalni do właściwego Urzędu Gminy.
7. Cieszysz się z oszczędności i wygody mając nową instalację z kompletem dokumentacji.
Dodatkowo doradzimy Ci w wyborze rodzaju oczyszczalni, dostosowanej do ilości domowników i warunków administracyjno – gruntowych, dostarczymy zakupiony towar i polecimy doświadczonych montażystów do instalacji.
Do uzupełnienia dokumentów będziemy potrzebować danych od dostawcy oczyszczalni (my się tym zajmiemy) oraz tych, które tylko Ty możesz nam przekazać:
1. Adresu inwestycji, aby ustalić właściwy Urząd Gminy/Starostwa.
2. Aktualnej mapy zasadniczej ze Starostwa Powiatowego w skali 1:500 lub 1:1000 w wersji elektronicznej(formaty DWG,PDF,JPG) - konieczny załącznik do wniosku oraz do sporządzenia mapy lokalizacji oczyszczalni.
3. Zaświadczenia z UG lub podmiotu zarządzającego siecią wodno-kanalizacyjną na terenie gminy o braku dostępu do kanalizacji sanitarnej.
4. Inne dokumenty - możesz zostać poproszony o nie po wstępnej weryfikacji inwestycji przez projektanta lub uwagach Starostwa do zgłoszenia.
5. Rodzaju oczyszczalni – po uzgodnieniu z dostawcą.
6. Ilości osób przebywających na stałe w gospodarstwie
7. Rodzaju gruntów
8. Poziomu wód gruntowych.
9. Głębokości, na której rura kanalizacyjna wychodzi z budynku
10. Rodzaju drenażu
Po zakończeniu montażu należy zgłosić we właściwym urzędzie rozpoczęcie użytkowania oczyszczalni.
UWAGA:
Usługa nie zawiera kosztów ew. badań geologicznych, uzgodnień kolizji sieci uzbrojenia terenu, uzyskania zgody Wód Polskich na odprowadzenie ścieków do otoczenia itp.
W przypadku sprzeciwu Starosty z przyczyn niezależnych od nas (np. z powodu braku danych ze strony klienta o projekcie kanalizacji w okolicy itp.) nie zwracamy kosztów wykonanej usługi.
Główne korzyści z instalacji przydomowej oczyszczalni ścieków:
Inwestycja na lata - jest znacznie trwalszym rozwiązaniem niż tradycyjne szambo. Tworzywo sztuczne, z którego wykonane są zbiorniki na oczyszczalnie są niezwykle odporne na działanie czynników zewnętrznych, w tym substancji chemicznych.
Tania eksploatacja - szambo na pierwszy rzut oka wydaje się mniej kosztowną inwestycją, jednak oczyszczalnię opróżnia się jedynie raz w roku, co znacznie obniża koszty użytkowania.
Zwrot inwestycji w ciągu 5 lat - jest to możliwe dzięki stosunkowo rzadkiemu opróżnianiu (1x w roku)