5,0 Opinie w Google opinie z Google

Nowoczesna ziemianka w ogrodzie

Opublikowano dnia 31-07-2020


Sposobów na ciekawie zagospodarowany ogród jest naprawdę całe mnóstwo. W zależności od tego, w jakich rozmiarach on jest, można sprawić, że będzie nie tylko wizualnie dobrze wyglądał, ale również okaże się dla domowników niezwykle praktyczną wizytówką. Oczywiście nie zapominajmy o tym, że jeśli posiadamy dom z ogrodem, wówczas istnieje wiele możliwości, aby ogród ten w konkretny sposób użytkować. Każdy z nas ma różne potrzeby i wizje, dlatego też możliwości wyboru jest rzeczywiście sporo. Ciekawym i niewątpliwie praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie takiego pomieszczenia, które będzie służyło nam w celu przechowania poszczególnych produktów ogrodowych i nie tylko. Jednym z takich pomieszczeń jest ziemianka ogrodowa lub piwniczki ziemne.

 

Przejdź i zobacz ceny i dokładny wygląd piwniczek >>>>


piwnica-ziemianki-ogrodowa-spizarnia-schowek

 

 

Jakie korzyści uzyskamy dzięki zbudowaniu takiego pomieszczenia jak ziemianka w ogrodzie?

 

Warto wiedzieć, że kiedyś tego rodzaju ziemianki były bardzo często stosowane. I choć przez pewien okres przestały one pełnić tak ważną funkcję i być coraz mniej używane - dziś coraz częściej się do nich wraca. Zapełnienie przestrzeni ogrodowej ziemianką, służy przede wszystkim do zagospodarowania w niej poszczególnych produktów, dla których ani w ogrodzie, ani w naszym domu po prostu nie ma miejsca.

 

Ziemianka ogrodowa może służyć nie tylko do przechowywania warzyw czy owoców, ale także różnego rodzaju alkoholi, czy też przetworów domowych. Warto wiedzieć, że jeśli chodzi o takie rozwiązanie jak ziemianka ogrodowa, postawienie jej nie należy do zbyt skomplikowanych rzeczy. W naszym sklepie można znaleźć również takie produkty jak filtr do wody deszczowej, geokompozyt drenażowy, kran na zewnątrz, albo też ozdobne zbiorniki na deszczówkę.

 

W dzisiejszej dobie coraz więcej osób decyduje się na ziemianki ogrodowe ceny których są uwarunkowane wieloma czynnikami. Zarówno wygląd jak i użyteczność tej budowli jest główną przyczyną takiego rozwiązania. Co ciekawe, ziemiankę taką można dopasować do indywidualnych potrzeb i stylu, w jakim został wykonany Twój ogród. W związku z tym możliwa jest np. nowoczesna ziemianka, jak i ziemianka prefabrykowana.

 

Możliwości jest wiele, dlatego warto zdecydować się na coś, co najbardziej odpowiada Twojej wizji. Gotowa ziemianka zapewni nam idealne warunki, dzięki którym możemy nawet przez cała zimę przechowywać warzywa korzeniowe, czy też jabłka. W ten właśnie sposób zapewniamy sobie całoroczny dostęp do ekologicznych produktów, które np. sami wyhodowaliśmy. W naszym sklepie dostępne są również inne korzystne rozwiązania, jak na przykład zbiornik na deszczówkę podziemny, regulator przepływu wody deszczowej, zbieracz deszczówki, a także beczki na deszczówkę z kranem.

 

Gotowe ziemianki czy może jednak zaprojektowana według naszych potrzeb i pod naszym okiem?

 

Jeśli chodzi o takie pomieszczenie jak ziemianka projekt tworzony jest poprzez odpowiednich specjalistów w tym zakresie. Niezależnie więc od tego, czy naszym celem jest ziemianka gotowa, czy też budowana dopiero na naszym ogródku - bez problemu można znaleźć lub też stworzyć taką, która będzie odpowiadała naszym poszczególnym wizjom i stylom.

 

Projekty ziemianek tworzone są po szczegółowej konsultacji z konkretnym klientem, dlatego też kwestie dotyczące tego jak zbudować ziemiankę w ogrodzie najlepiej zostawić profesjonalnym fachowcom w tej dziedzinie. Niezależnie jednak od tego, na co się zdecydujesz - zarówno gotowe ziemianki ogrodowe jak i te, gdzie budowa ziemianki w ogrodzie będzie konieczna, potrafią stworzyć ciekawy klimat, no i oczywiście posłużyć nam na naprawdę długi czas. Wszystkie produkty w naszym sklepie są wysokiej jakości, więc kupując pojemnik na wodę deszczową, wiadro 30l, zbiornik na wodę deszczową naziemny, czy też kranik możesz mieć pewność, że otrzymujesz przedmioty, które posłużą Ci na długie lata.

 

Warto wiedzieć, że jeżeli decydujemy się na wybudowanie takiej ziemianki z pomocą specjalisty, należy znać kilka podstawowych kwestii dotyczących prawidłowego montażu. Przede wszystkim projekt ziemianki to najistotniejsza kwestia, dzięki której będziemy mogli ustalić wszystkie aspekty. Współczesne ziemianki buduje się przy użyciu solidnych materiałów.

 

Co ważne, podłoga powinna być odizolowana od gruntu. W tym celu należy wykonać prawidłową wylewkę. Jeśli chodzi o ściany, muszą być one uzbrojone, co zapewni bezpieczeństwo takiej konstrukcji oraz naszym produktom, które postanowimy w takiej ziemiance umieścić. Zanim jednak zdecydujemy się na taką budowę ziemianki, trzeba wiedzieć, że według ustawy prawa budowlanego, budowa ziemianki teoretycznie powinna podlegać jedynie zgłoszeniu robót. Jednakże istnieje warunek mówiący o tym, że powierzchnia zabudowy nie może być większa niż 35m2.

 

Jeśli więc chodzi o takie pomieszczenie jak ziemianka pozwolenie na jej wybudowanie jest ważnym dokumentem i zachęcamy do przygotowania tego, zanim jeszcze zaczniemy cokolwiek planować i projektować, gdyż warto mieć po prostu pewność w tym zakresie i załatwić wszelkie formalności związane z uzyskaniem określonych pozwoleń. Nasi eksperci bardzo chętnie doradzą i podpowiedzą również w takich kwestiach jak odprowadzenie wód opadowych z posesji, budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, ile kosztuje wentylacja mechaniczna, a także odprowadzenie wody deszczowej do zbiornika.

 

Jak zrobić ziemiankę? Kilka istotnych kwestii dotyczących budowy ziemianki

 

Mimo, iż w Internecie znaleźć można wiele poradników pt. "zrób to sam ziemianka od podstaw", to jednak zachęcamy do oddania takiej budowy piwniczki w ręce osoby, która jest doświadczona i posiada wystarczającą wiedzę w tym zakresie. Taki specjalista wie o tym, iż jeśli chodzi o takie pomieszczenie jak ziemianka budowa jej, choć nie jest skomplikowana - wymaga odpowiednich preferencji.

 

Ziemianka to budynek szczególny, który nawet w najbardziej upalne dni pozwala zachować wewnątrz optymalną temperaturę do przechowywania produktów żywnościowych. Jeżeli jednak spełniała wszystkie swoje role, powinna być wybudowana w odpowiednio przeznaczonym do tego miejscu. Jeśli chodzi o budowlę jaką jest ziemianka jak zbudować to często pojawiające się pytanie. Odpowiednia lokalizacja dla ziemianki to taka, która jest zarówno zacieniona, ale również i sucha oraz bez zbierającej się wody pochodzącej z opadów. Taka ziemianka spiżarnia, którą chcemy posiadać w naszym ogrodzie, nie powinna być usytuowana w bezpośrednim sąsiedztwie drzew.

 

Dlaczego?

 

Ponieważ rosnące korzenie mogą uszkodzić ściany naszej konstrukcji, nawet jeśli jest to ziemianka betonowa. Warto wiedzieć, że poszczególnych rodzajów takich ziemianek jest naprawdę wiele. Dlatego też możliwe do uzyskania są klasyczne ziemianki mieszkalne, ziemianki betonowe, a nawet wyjątkowa ziemianka z tworzywa sztucznego, czy też ziemianka plastikowa. Każda z nich posiada coś oryginalnego, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Jeśli więc marzy Ci się ziemianka mieszkalna w pięknym, nowoczesnym stylu - zakomunikuj to odpowiedniemu specjaliście, bądź znajdź ziemianki gotowe, które są również dostępne. Często zadawanym pytaniem w tym zakresie jest również to, jakie rośliny można posadzić na ziemiance. Otóż przede wszystkim trzeba wiedzieć, że przy takim doborze należy decydować się na rośliny mało wymagające.

 

Oznacza to, że najlepiej wybierać rośliny lubiące susz oraz tolerujące duże nasłonecznienie. Do obsadzenia można wykorzystać np. barwinek pospolity, bodziszek czerwony, goździk kropkowany i wiele, wiele innych. Zatem jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem takich pomieszczeń jak ziemianka, zachęcamy do przejrzenia naszych ofert. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości i chcesz poznać więcej szczegółów - zapraszamy do kontaktu.

 

Sprawdź również takie produkty jak skrzynki rozsaczajace, skrzynka poboru wody, kompostownik. Warto zapytać naszych ekspertów o rozsączanie wody albo wymiary zbiornika 1000l, czy też jaki pojemnik na wodę wybrać, która beczka drewniana 100l będzie najbardziej wydajna na działce, bądź także jaka studnia chłonna głębokość będzie odpowiednia oraz na jakiej podstawie dobrać właz do studzienki. Zachęcamy więc do skontaktowania się z nami.

 


Galeria

Pozostałe wpisy