Od 6 do 15 lipca 2014 przebywamy na urlopie. W tym czasie nasi doradcy nie będą dostępni.
Złożone zamówienia będą zrealizowane po 15 lipca.

5,0 Opinie w Google opinie z Google

MOJA WODA 2023 - CO, JAK, GDZIE I KIEDY?

Opublikowano dnia 19-02-2023
Program Moja Woda zainicjowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej cieszył się do tej pory ogromnym zainteresowaniem. W pierwszej edycji dwa lata temu zwiększono nawet pulę przyznanych środków. W minionym roku łączna kwota dofinansowania do deszczówki wyniosła 100 000 mln zł, czyli tyle, ile przeznaczono na ten cel.

Czy w tym roku właściciele posesji mogą liczyć na podobne wsparcie? Jeśli tak, to kiedy ruszy program Moja Woda 2023 i jakie będą jego założenia?

Wznowienie inicjatywy Moja Woda 2023 (czekamy na uruchomienie nowego naboru)

Wraz z uruchomieniem programu w czerwcu 2020 r. Ministerstwo Klimatu oraz NFOŚiGW zapowiedziały jego realizację do 2024 r. Nic nie wskazuje na to, aby uległo to zmianie. Wkrótce możemy więc spodziewać się ogłoszenia naboru wniosków na dofinansowanie w programie Moja Woda 2023. 

Na razie jednak nie ma oficjalnych informacji, kiedy dokładnie rusza tegoroczna edycja. W Dom i Woda trzymamy rękę na pulsie. Jeśli pojawią się nowe wytyczne oraz dane dotyczące daty uruchomienia programu Moja Woda 2023, natychmiast zamieścimy je na naszym blogu oraz na Fanpage.  

Krótkie przypomnienie warunków Programu Moja Woda 

W ubiegłym roku było kilka istotnych zmian w stosunku do pierwotnego regulaminu. Wydaje się więc, iż tym razem niewiele się już zmieni. 

Przypominamy zatem:

Celem przedsięwzięcia jest wsparcie małej retencji, zatem program Moja Woda 2023 skierowany jest dla beneficjentów indywidualnych - właścicieli gospodarstw domowych.

Wysokość dofinansowania wynosi 80% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5000 zł.

Program Moja Woda obejmuje montaż i instalację:

 
oczek wodnych,

systemów drenażu w zielonych dachach (bez nasadzeń),

pomp, filtrów, przewodów oraz wszystkich elementów służących do drenażu lub gromadzenia wody opadowej. 

Całościowa wartość inwestycji nie może być mniejsza niż 2000 zł.

Do kosztów kwalifikowanych nie zalicza się m.in.: uzyskania pozwoleń oraz opracowanie dokumentacji niezbędnej do wykonania prac instalacyjnych. 

Wnioski w programie Moja Woda 2023 należy składać dwutorowo: elektronicznie przez portal Beneficjenta oraz pocztą na adres właściwego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Obie wersje muszą być identyczne.

Kupuj już teraz podziemne i naziemne zbiorniki na deszczówkę  

Zachowaj faktury z od czerwca 2020 r.i rozlicz inwestycję

Zgodnie z regulaminem programu Moja Woda w koszty kwalifikowane zaliczane są wydatki na inwestycje poniesione od 1 lipca 2020 r. Ważne jest tylko, aby system małej retencji nie został ukończony i uruchomiony przed podpisaniem umowy dotacyjnej. 

Co to oznacza?

Jeśli kupiłeś np. zbiornik podziemny w okresie od 1 lipca 2020 do obecnej chwili, ale system jest jeszcze nie podłączony i nie funkcjonuje, to będziesz mógł ubiegać się o dofinansowanie do deszczówki Moja Woda 2023. 

Musisz mieć tylko oryginały faktur, które są konieczne do rozliczenia inwestycji. 


W Dom i Woda dobierzemy dla Ciebie rozwiązanie

Nie jesteśmy jedynie sklepem z ekologicznymi rozwiązaniami dla domu i ogrodu. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa w zakresie doboru odpowiednich urządzeń. 
Pamiętaj, że nie wszystkie systemy retencyjne kwalifikują się na dofinansowanie do deszczówki Moja Woda 2023. My wiemy, dokładnie, które możemy Ci polecić. 

Co więcej, rozwiązanie powinno odpowiadać potrzebom Twojej rodziny oraz wymaganiom nieruchomości. W Dom i Woda przeanalizujemy za Ciebie wszystkie czynniki np.:
  • położenie działki
  • średni roczny opad w Twoim regionie
  • rodzaj gruntu
  • powierzchnia dachu, z którego będzie odprowadzana deszczówka
  • ilość osób w gospodarstwie domowym

Analiza jest bezpłatna. Na jej podstawie przedstawimy Ci kilka rozwiązań, które będą odpowiadać wszystkim wymogom Twoim i programu Moja Woda 2023.

W Dom i Woda wypełnimy za Ciebie wniosek

Brakuje Ci czasu na żmudne ślęczenie nad dokumentami i wnioskiem o dofinansowanie do deszczówki Moja Woda 2023?

W Dom i Woda przygotujemy go za Ciebie. Nasz ekspert w tej dziedzinie stracił już zęby, wgryzając się w meandry regulaminów. Dzięki temu pomógł już tysiącom naszych klientów. Pomoże także Tobie. 

Skontaktuj się z nami. 


Kupując u nas zbiornik za darmo otrzymasz specjalistyczną specyfikację produktów, niezbędną do rozliczenia, dzięki temu masz pewność, że urzędnicy otrzymają kompletne i poprawne informacje, co skróci czas całej procedury i szybciej otrzymasz swoją dotację. Z doświadczenia wiemy, że brak specyfikacji powoduje dociekliwość urzędników i niestety wtedy czas wypłaty wydłuża się. 
 
 
W Dom i Woda znajdziesz odpowiednie produkty

Oferujemy szeroki wachlarz rozwiązań ekologicznych dla domu i ogrodu dopasowanych do różnych nieruchomości oraz możliwości finansowych.

W Dom i Woda znajdziesz instalatorów

Naziemne zbiorniki na wodę deszczową nie wymagają specjalistycznej wiedzy. Ich instalacji możesz dokonać samodzielnie. Sytuacja komplikuje się przy innych rozwiązaniach. 
Montaż podziemnych zbiorników na deszczówkę, studni chłonnych czy tuneli rozsączających wymaga już profesjonalnej ekipy. 
Mamy takie w zanadrzu. 
W ciągu kilku lat działalności rozbudowaliśmy sieć współpracy z wykwalifikowanymi instalatorami.

Po zakupie w naszej firmie odpowiedniego dla Ciebie systemu do magazynowania deszczówki otrzymasz od nas kontakt do firmy z Twojego regionu, która wykona przyłącze profesjonalnie i zgodnie ze wskazówkami producenta. To da Ci pewność poprawnego działania systemu, utrzymania jego gwarancji oraz satysfakcji z inwestycji.

Jeśli zatem szukasz kompleksowej firmy, która pomoże Ci uzyskać dofinansowanie do deszczówki Moja Woda 2023, weźmie na siebie stronę formalną, dopasuje i dostarczy system, jesteśmy tu dla Ciebie. 
 
Dokonując zakupów w naszym sklepie zyskujesz napisanie za Ciebie wniosku o dotację, dobór odpowiedniego systemu do gromadzenia deszczówki, a zakupiony zbiornik dostarczymy do Ciebie za darmo . Doświadczona i profesjonalna ekipa zajmie się jego montażem. To wszystko załatwisz w jednym miejscu i zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.
 

Galeria

Pozostałe wpisy