Od 6 do 15 lipca 2014 przebywamy na urlopie. W tym czasie nasi doradcy nie będą dostępni.
Złożone zamówienia będą zrealizowane po 15 lipca.

5,0 Opinie w Google opinie z Google

Piwnice ogrodowe Gdańsk

Opublikowano dnia 31-07-2020
Dawniej piwnica ze względu na panujący tam chłód była miejscem, w którym chętnie przechowywano różnego rodzaju trunki. Z czasem w piwnicach zaczęto trzymać inne produkty spożywcze, a nawet opał. Obecnie piwnica stanowi przedłużenie domu i przede wszystkim trzyma się w niej przedmioty, które na dany moment nie są potrzebne w mieszkaniu. Jednak może być urządzona specjalnie pod spiżarnię, składzik, suszarnię, siłownię, warsztat, a nawet piwniczkę na wino. Wszystko jest zależne od indywidualnych potrzeb i oczekiwań.


Przejdź i zobacz ceny i dokładny wygląd piwniczek >>>>


piwnica-ziemianki-ogrodowa-spizarnia-schowek

Dzięki

Piwnica ogrodowa Gdańsk - jakie funkcje może posiadać?

Jak już wyżej wspomnieliśmy piwnica może pełnić wiele funkcji, jednak należy dopasować je do naszych potrzeb. Do najpopularniejszych zastosowań piwnicy zalicza się spiżarnię, która służy do przechowywania różnych przetworów, warzyw, owoców, a nawet roślin. W tej sytuacji najlepiej zamontować szerokie regały z półkami, na których zmieszczą się wszystkie pojemniki do przechowywania oraz słoiki z wekami. Częstym przeznaczeniem piwnicy jest również suszarnia. Dzięki temu rozwiązaniu, suszarki z ubraniami nie będą zajmować miejsca w domu. Aby urządzić suszarnię w taki sposób, by spełniała swoją funkcję, konieczne będzie zainstalowanie odpowiedniej wentylacji. Jeśli się o to nie zadba, w piwnicy pojawi się wilgoć, której trudno się pozbyć. Piwnica to też znakomite miejsce do tego, by stworzyć składzik. Można w takim składziku schować różne rzeczy, a także sprzęty, na które nie ma miejsca w domu lub po prostu nie są używane na co dzień i zajmują dużo miejsca. Dla miłośników wina, dla których nie są już wystarczające stojaki w domu, zaleca się urządzenie piwniczki przeznaczonej do przechowywania wina. W ten sposób można zaaranżować własną, małą winiarnię. Rozwiązań jest nieskończenie wiele na pomieszczenie użytkowe, jakim jest piwnica ogrodowa Kraków!

Piwnica ogrodowa - czy to dobra alternatywa dla zwykłej piwnicy?

Obecnie wiele domów nie jest podpiwniczanych, co oznacza, że zwyczajnie brakuje w nich chłodnych miejsc, w których spokojnie można przechowywać żywność. Właśnie z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie w swoim ogrodzie piwniczki. Spiżarnie umiejscowione w ogrodzie dawniej nazywało się ziemiankami, które pełniły wiele funkcji. Przede wszystkim tego rodzaju pomieszczenia były w stanie zastąpić lodówkę, z której dawniej raczej się nie korzystało. W dzisiejszych czasach piwniczki ogrodowe są często stosowane przez osoby, które samodzielnie robią przetwory lub zależy im na przechowywaniu warzyw i owoców w odpowiedniej temperaturze, umożliwiającej zachowanie dłuższej świeżości. W spiżarni, która będzie zlokalizowana w ogrodzie jest możliwe utrzymanie stałej temperatury wahającej się od 4 do 8 stopni. Taką temperaturę bardzo trudno uzyskać w piwnicy umiejscowionej w domu. Warto również dodać, że budowa ziemianki niesie za sobą o wiele niższe koszty. Samodzielna budowa piwnicy może okazać się problematyczna, dlatego coraz częściej wybierane są gotowe zestawy, zawierające wszystkie elementy pozwalające na jej instalację. Piwnica ogrodowa może być też ozdobą ogrodu. W efektowny sposób można obsadzić piwniczkę różnego rodzaju rabatkami kwiatowymi. Sprawi to, że piwnica ogrodowa Wrocław nabierze innego charakteru. Jak wybrać odpowiednie miejsce na piwnicę w ogrodzie? Przed wybudowaniem piwniczki w ogrodzie należy znaleźć potencjalne miejsce, w którym mogłaby zostać osadzona. Piwnica ogrodowa musi być zlokalizowana w zacienionej części posesji.

Świetnie by było, gdyby teren był odpowiednio suchy, bez zbierającej się wody deszczowej. Zaleca się też wybranie miejsca, w którym nie ma drzew, ponieważ ich system korzeniowy mógłby narazić konstrukcję piwnicy, powodując liczne zniszczenia. Jeżeli chodzi o wejście do piwnicy, lepiej umieścić je od strony północnej. Dzięki temu uniknie się ewentualnego nagrzania się drzwi, co całkowicie mija się z celem i zaburza funkcjonalność piwnicy. Jeśli jednak, piwniczka jest wystawiona na słońce, warto wyłożyć wierzch piwnicy folią do fundamentów. W ten właśnie sposób można zabezpieczyć ziemię przed osuwaniem. Ziemia, która przez cały czas jest ogrzewana przez słońce nadmiernie przesycha i się nagrzewa, przez co nie wszystkie rośliny sprawdzą się w takich warunkach. Dlatego najlepiej będzie zdecydować się na gatunki, które będą odpowiednio przystosowane do piaszczystych i suchych powierzchni. Tego typu rozwiązania sprawią, że piwnica ogrodowa Katowice stanie się ozdobą ogrodu, a także jego głównym punktem. Piwniczka ogrodowa Gdańsk - uwarunkowania prawne Przystępując do budowy piwnicy ogrodowej należy zapoznać się z przepisami prawa budowlanego, które nie są do końca jasno określone w tym zakresie. Wymienione są w niej trzy obiekty budowlane, którymi jest budynek, obiekt małej architektury, a także budowla. Prawidłowe zakwalifikowanie piwnicy ogrodowej do określonej kategorii nie jest takie proste, ponieważ piwniczka nie może zostać nazwana budynkiem, ponieważ jest to obiekt posiadający dach, fundamenty oraz ściany. A więc piwnica zalicza się do budowli ziemnej, która nie jest określona w prawie budowlanym.

Jeżeli przyjmie się, że piwnica będzie wykorzystywana do przechowywania żywności, wtedy wypada uzyskać odpowiednie zezwolenie od danego organu, o czym warto dowiedzieć się w urzędzie. Często wychodzi się z założenia, że piwnica zlokalizowana w ogrodzie jest obiektem małej architektury, a w tym przypadku nie trzeba składać odpowiednich dokumentów, by rozpocząć budowę. Wszystko zależeć będzie od terenu, wielkości i charakteru, w jakim będzie wykorzystana piwnica ogrodowa Warszawa. Obecnie pozwolenie na budowę piwnicy ogrodowej nie jest potrzebne, gdyż nowe przepisy budowlane określają, że stawianie niewielkich, parterowych budynków o powierzchni do 35 metrów nie wymaga pozwolenia. Jednak, by spokojnie rozpocząć budowę piwniczki, wypadałoby upewnić się, czy jest to zgodne z prawem w urzędzie gminy lub starostwa. Jeśli nie pojawią się żadne uwagi, w tej sytuacji można przystąpić do montażu piwniczki. Gdzie można zakupić piwnicę ogrodową? Gotowe piwnice ogrodowe Gdańsk można zakupić w sklepach internetowych lub stacjonarnych, które w swojej ofercie posiadają różnego rodzaju zestawy i produkty ogrodowe.

Takim sklepem z pewnością jest Dom i Woda, który od lat oferuje swoim klientom różnego rodzaju akcesoria ogrodowe ułatwiające wykonywanie wielu czynności. Jak się również okazuje, nasz sklep internetowy poszerzył swoją ofertę o gotowe piwnice ogrodowe, dzięki którym można łatwo i szybko wykonać jego instalację. Na cały ten zestaw zawiera się przede wszystkim piwnica, która jest wyposażona w stalową ramę, 4 rzędy półek, stację pogodową określającą temperaturę oraz wilgotność we wnętrzu, a także wentylację nawiewno-wywiewną, która pozwoli na utrzymanie prawidłowego mikroklimatu. Wyróżnia się także lampę LED, dzięki której nie trzeba podłączać się do sieci, co znacznie skraca czas całego montażu i jest o wiele bardziej praktycznie, a także wygodne w użytkowaniu wnętrza. Warto równiez zwrócić uwagę na to z jakiego piwnica ogrodowa z tworzywa będzie wykonana. Ma to bowiem wpływ na jej funkcjonalność. Nasz sklep internetowy oferuje dostawę takiego zestawu na terenie całej Polski, również do Gdańska.

Jednak koszt takiej dostawy najlepiej uzgodnić z nami indywidualnie, ponieważ w każdym przypadku, cena będzie się od siebie różnić. Możliwy jest też montaż gotowej piwnicy, ponieważ współpracujemy z instalatorami ziemianek, którzy doskonale znają się na tego typu instalacji. Dzięki odpowiednio wykwalifikowanym fachowcom piwnica ogrodowa Poznań będzie należycie spełniać swoje funkcje. Jest również możliwość obejrzenia potencjalnego modelu piwnicy ogrodowej w naszym magazynie, który znajduje się w województwie podlaskim. Jednak przed przyjazdem do siedziby naszej firmy należy skontaktować się z nami telefonicznie w celu uzgodnienia terminu i godziny spotkania, a także ustalenia dostępności produktu, którym są Państwo zainteresowani. Można także złożyć zamówienie i odebrać swój zakup osobiście. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania odnośnie piwnic ogrodowych lub innych produktów, które widnieją w naszej ofercie sprzedażowej, zachęcamy do kontaktu z naszym konsultantem. Zawsze staramy się udzielać wyczerpującej odpowiedzi, która rozwieje wszelkie wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu!
Galeria

Pozostałe wpisy