5,0 Opinie w Google opinie z Google

Piwnice ogrodowe Katowice

Opublikowano dnia 31-07-2020

Piwnica ogrodowa Katowice - na co warto zwrócić szczególną uwagę?


Przejdź i zobacz ceny i dokładny wygląd piwniczek >>>>


piwnica-ziemianki-ogrodowa-spizarnia-schowek

 

 Decydując się na zainstalowanie piwnicy ogrodowej, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, dzięki którym montaż będzie szybki i sprawny. Przed instalacją powinno się wybrać określone miejsce, w którym miałaby zostać umiejscowiona piwniczka. Trzeba znaleźć odpowiednio zacienioną przestrzeń, a także teren, na którym miałaby się pojawić piwnica. Najkorzystniejsze będą suche powierzchnie, bez zbierającej się wody deszczowej, która może powodować podtopienia, wywołujące liczne straty. Powinno to być miejsce, w którym nie ma drzew, ponieważ ich system korzeniowy mógłby wywołać różnego rodzaju zniszczenia w konstrukcji piwniczki.

Najlepiej będzie, jeśli wejście do piwnicy znajdzie się od strony północnej, dzięki temu uniknie się ewentualnego nagrzania drzwi, co może negatywnie wpłynąć na funkcjonalność tego rodzaju wnętrza. W sytuacji, gdy piwniczka jest wystawiona na słońce, wówczas na wierzchu jej dachu można zastosować rośliny, które lubują się w piaszczystych, a także suchych terenach. Będzie to nie tylko funkcjonalne, ale również spełni się w aranżacji ogrodu. Po znalezieniu odpowiedniego miejsca należy zorientować się w kwestiach prawnych, o których powiemy coś więcej w dalszej części artykułu.

Jeżeli dopełniona zostaną wszelkie formalności, wówczas można wybrać gotowy model piwnicy ogrodowej lub podjąć się jej samodzielnej budowy. Tuż po tym, można zacząć robić wykop, który powinien być nieco szerszy od piwnicy. Jeśli chodzi o ściany, trzeba je zabezpieczyć przed osuwaniem się gruntu. Do montażu piwniczki pomocny okazuje się samochód HDS, dzięki któremu cała instalacja będzie o wiele prostsza.

Po osadzeniu piwniczki w wyznaczonym miejscu, wystarczy przysypać wykop ziemią. Budowa piwnicy ogrodowej - uwarunkowania prawne W przepisach prawa budowlanego nie końca jasno definiuje się piwniczki ogrodowe, dlatego problematyczne okazuje się ustalenie danej kategorii, pod którą bez większego problemu można podpiąć piwnicę zlokalizowaną w ogrodzie.

W prawie budowlanym określa się trzy obiekty budowlane, którymi są: budynek, obiekt małej architektury oraz budowla. Otóż piwnica ogrodowa nie może zostać nazwana budynkiem, ponieważ jest to obiekt budowlany posiadający dach, ściany oraz fundamenty. Zatem zaliczyć ją można do budowli ziemnej, o której nie wspomina się w prawie budowlanym, przez co nie wiadomo do jakiej kategorii powinna być przypisana. Są tacy, którzy twierdzą, że jeśli budowla ziemna służy do przechowywania żywności, wówczas należy uzyskać zgodę na jej budowę.

Często wychodzi się również z założenia, że piwnica ogrodowa zalicza się obiektów małej architektury, na które nie wymaga się zezwolenia. Na chwilę obecną na budowę piwnicy ogrodowej, mającej powierzchnię do 35 metrów, nie wymaga się pozwolenia na budowę. Jednak nowe przepisy budowlane jasno określają, że budynek nie może posiadać pięter. Żeby jednak rozpocząć montaż piwniczki ze spokojem, warto udać się do urzędu gminy lub starostwa, by uzyskać klarowną odpowiedź od któregoś z organów, które wyrażą zgodę na to, by wybodowana została piwniczka w ogrodzie.

Piwniczka ogrodowa Katowice - czy faktycznie jest przydatna?

W piwnicy ogrodowej, która jest obsypana ziemią, zawsze będzie panować niska temperatura. Dzięki temu możliwe jest przechowywanie żywności i różnego rodzaju plonów, które są w stanie zachować dłuższą świeżość, uwzględniając ten właśnie czynnik. Nawet w największe upały w piwnicy będzie temperatura od 4 do 10 stopni. Dodatkowym atutem piwnic jest przede wszystkim to, że są zacienione, co pozwala na trzymanie domowych przetworów, owoców, warzyw, cebulki roślin wymagające wykopania przed zimą, w odpowiednich do tego warunkach.

Dla osób, które lubują się w piciu wina, piwnica może okazać się równie dobrym rozwiązaniem. Oprócz tego piwnica ogrodowa może być znakomitym składzikiem na narzędzia ogrodowe i różnego rodzaju przedmioty, na których przechowywanie nie można znaleźć miejsca w domu. I właśnie bardzo często w tym celu wykorzystuje się piwnice ogrodowe Poznań.

Piwnica może pełnić funkcję dekoracyjną w ogrodzie, a w szczególności część, która wystaje poza poziom gruntu. Oprócz tego, że obsypuje się go ziemią, bez problemu można obsadzić różnego rodzaju roślinami, które lubią nasłonecznione i piaszczyste tereny. Jeżeli zdecydują się Państwo na nieco większą piwnicę, wówczas może ona stać się miejscem spotkań, a w szczególności latem, kiedy upały są uciążliwe.

Przede wszystkim piwnica pełni funkcję lodówki, która jest w stanie działać przez cały rok bez zużycia prądu, co pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Jak więc widać, posiadanie piwnicy ogrodowej niesie za sobą nieskończenie wiele zalet, dzięki którym można ułatwić sobie przede wszystkim przechowywanie żywności, a także różnego rodzaju przedmiotów. Można stwierdzić, że piwnice ogrodowe Wrocław okazują się niezwykle przydatne.

Czy piwnica ogrodowa jest dobrą alternatywą dla zwykłej piwnicy?

W dzisiejszych czasach dosyć rzadko buduje się domy podpiwniczane, co skutkuje tym, że w wielu domach zwyczajnie brakuje miejsca do przechowywania żywności oraz rozmaitych przedmiotów. I właśnie z tej przyczyny, zaczęto budować piwnice ogrodowe. Dawniej piwnice te nazywane były ziemiankami, które znajdowały się praktycznie przy każdej posesji. Jednak rozwój technologii, wprowadzając lodówki i innego rodzaju urządzenia chłodzące, sprawił, że ziemianka przestała być potrzebna. W ich miejsce zaczęto wstawiać nowoczesne altany.

Jednak one niezbyt dobrze zastępują piwnice ogrodowe Gdańsk. Z biegiem czasu zdrowy styl życia, na który składa się duża porcja warzyw i owoców, hodowanych we własnym ogrodzie, automatycznie przywróciła budowanie piwnic ogrodowych, ponieważ przechowywanie plonów w tego rodzaju wnętrzu jest o wiele bardziej korzystne. Znakomitą alternatywą dla zwykłej piwnicy jest gotowa piwnica ogrodowa, która gwarantuje przede wszystkim szczelność oraz czystość. Z kolei samodzielne projektowanie i budowanie piwnicy w ogrodzie może okazać się problematycznie, a także czasochłonne. Dlatego warto zastanowić się nad gotowymi wersjami piwnic. Różnego rodzaju piwnice ogrodowe Kraków dostaną Państwo w naszym sklepie. Piwnice ogrodowe Katowice - gdzie warto je kupować? Gotowe piwnice ogrodowe są dobrym wyborem przede wszystkim dlatego, gdyż można je szybko i sprawnie zainstalować.

Nasz sklep Dom i Woda również oferuje gotowe piwnice ogrodowe o różnej powierzchni, przez co każdy znajdzie piwnicę dostosowaną do jego potrzeb. Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki metraż będzie odpowiedni, można skontaktować się z naszym konsultantem, który z całą pewnością dobierze piwnicę do Państwa ogrodu. Na cały zestaw składa się konstrukcja piwnicy ogrodowej, stalowa rama, 4 rzędy półek, wentylacja nawiewno-wywiewna oraz lampa LED, która nie musi być podłączona do sieci elektrycznej.

Oprócz tego w zestawie można znaleźć stację pogodową, która z łatwością określi wilgotność i temperaturę, jaka panuje we wnętrzu piwnicy. Dodatkowo zaletą tego rozwiązania jest to, że cała instalacja zajmuje co najmniej jeden dzień. Natomiast samodzielnie budowana piwniczka ogrodowa Warszawa na pewno pochłonęłaby o wiele więcej czasu podczas instalacji. Zaletą naszej firmy jest przede wszystkim to, że oferujemy dostawę na terenie całej Polski, w tym Katowic. Koszt dostawy jest zależy od wielu czynników, dlatego w tej sprawie lepiej kontaktować się z nami telefonicznie w celu uzgodnienia szczegółów. Jesteśmy w stanie zaoferować też montaż piwnic ze względu na to, że współpracujemy z instalatorami ziemianek. Zapraszamy do kontaktu!


Galeria

Pozostałe wpisy