5,0 Opinie w Google opinie z Google

Ziemianka ogrodowa Gdańsk

Opublikowano dnia 31-07-2020

 

Ziemianki ogrodowe jako stały element ogrodu.

 

Przejdź i zobacz ceny i dokładny wygląd piwniczek >>>>


piwnica-ziemianki-ogrodowa-spizarnia-schowek

 

 


Dawniej ziemianki ogrodowej były spotykane praktycznie na każdej posesji.

Z czasem zastąpiły je lodówki, które obecnie posiada każdy. Jednak w ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na budowę ziemianki w swoim ogrodzie, ponieważ są nie tylko funkcjonale, ale również stanowią ozdobę ogrodu. Budowa takiej ziemianki nie należy do najprostszych, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka elementów zanim się do niej przystąpi. W poniższym artykule postaramy się nieco więcej powiedzieć o tym, w jaki sposób przygotować się do instalacji ziemianki. Powiemy też o tym, do jakich celów może zostać wykorzystana.

 

Ziemianka ogrodowa Gdańsk - dlaczego warto się na nią zdecydować?

 

Ziemianki ogrodowe to element, na który decyduje się coraz więcej osób, głównie ze względu na funkcjonalność. Jest to efektywne rozwiązanie, dzięki któremu znajdą Państwo miejsce na przechowywanie plonów, przetworów, a nawet roślin, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia w zimie. To równie dobre miejsce na trzymanie sprzętów ogrodowych, jak i innego rodzaju przedmiotów, na które nie ma miejsca w domu.

 

Ziemianki Gdańsk już od dawna stanowią absolutnie niezbędne i wyjątkowe miejsce w niemalże każdym ogrodzie. Doskonale sprawdzają się w przechowywaniu warzyw, owoców, przetworów oraz różnego rodzaju produktów, które wymagają utrzymania określonej temperatury. Ziemianka to rozwiązanie niezwykle praktyczne, które może stanowić również element dekoracyjny ogrodu, który można w pomysłowy i efektowny sposób zaaranżować, na przykład wykorzystując różnego rodzaju rośliny lub oświetlenie.

 

Zaletą ziemianek jest przede wszystkim to, że pasują one praktycznie do każdego ogrodu, dlatego będą one świetnym uzupełnieniem dla ogrodów, które są urządzone w stylu rustykalnym, jak i takich, których aranżacja jest nieco bardziej nowoczesna. Montaż ziemianki ogrodowej nie jest skomplikowany, wystarczy tylko wybrać odpowiednie miejsce na jej zainstalowanie. Jeśli samodzielna budowa pomieszczenia, jakim jest ziemianka Kraków jest dla Państwa niewykonalna, można zdecydować się na kupno gotowej konstrukcji.

 

Zalety ziemianki ogrodowej

 

Najczęściej docenianą zaletą, jaką posiada ziemianka w ogrodzie jest przede wszystkim to, że panuje w niej niska temperatura, w związku z tym, można w niej przechowywać wiele produktów spożywczych, które w takich warunkach są w stanie zachować świeżość na dłuższy czas. Taka ziemianka Gdańsk osiąga od 4 do 10 stopni, dlatego nawet w największe upały może być tam trzymana rozmaita żywność.

 

Pomieszczenia te są funkcjonalne między innymi dlatego, ponieważ są zacienione, co stwarza odpowiednie warunki na przechowywanie takich produktów jak ziemianki, marchew, jabłka. Bowiem wymagają one wyjątkowo niskich temperatur, które trudno osiągnąć w pomieszczeniach domowych. Oprócz tego, ziemianki ogrodowe Gdańsk mogą być dobrym miejscem do przechowywania trunków takich jak wino własnej produkcji. To równie świetne miejsce na trzymanie narzędzi ogrodowych, które są stosowane do pielęgnacji ogrodu.

 

Dodatkowo może stanowić schowek, pełniący funkcję pomieszczenia technicznego, w którym to bez większych oporów można zainstalować oświetlenie ogrodowe. Jest to również ciekawy element ogrodu, który w odpowiedni sposób zaaranżowany będzie przyciągać uwagę każdego. Warto w tym celu zdecydować się na przykład na posianie trawy lub roślin, które lubią nasłonecznione i piaszczyste tereny. Można także zbudować ziemiankę ogrodową w nieco większym rozmiarze, by stała się ona miejscem spotkań towarzyskich, w szczególności w porze letniej, kiedy wysokie temperatury stają się wyjątkowo uciążliwe. Pełniąca funkcję lodówki, ziemianka ogrodowa pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy, gdyż jest ona w stanie działać bez użycia energii elektrycznej przez cały rok. Powyższe argumenty pokazują, że decyzja o budowie ziemianki w ogrodzie jest opłacalną inwestycją.

 

Jak przygotować się do montażu ziemianki w ogrodzie?

 

Zanim zdecydują się Państwo na budowę ziemianki Wrocław, warto dowiedzieć się nieco więcej o jej instalacji. Przede wszystkim należy wyznaczyć miejsce, w którym będzie znajdowała się ziemianka. Musi być ono zlokalizowane w zacienionej części ogrodu. Ponadto teren musi być suchy, bez zbierającej się wody deszczowej, która mogłaby powodować liczne podtopienia. Wypada też wybrać miejsce, w którym nie rosną żadne drzewa, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na konstrukcję ziemianki w momencie, kiedy system korzeniowy będzie się rozrastać.

 

Wejście do ziemianki powinno znajdować się od strony północnej, ponieważ, dzięki temu unika się nagrzewania drzwi wejściowych, co może być niezbyt dobre dla utrzymania temperatury, a także zaburzyć funkcjonalność tego rodzaju pomieszczenia z różnych względów. Jeżeli jednak zdarzy się, że taka piwnica będzie wystawiona na słońce, warto wtedy zdecydować się na pokrycie ziemianki specjalną folią do fundamentów. Ziemia, która jest stale nagrzewana, staje się nadmiernie sucha, przez co osuwa się, dlatego wypada ją w tej sytuacji zabezpieczyć właśnie w ten sposób, by ziemianka Warszawa nie uległa zniszczeniu.

 

Budowa ziemianki nie jest kosztowna, w związku z tym dużo osób podejmuje się jej instalacji. Jednak bez uwzględnienia powyższych elementów, montaż nie będzie na tyle prosty. Jeśli samodzielna budowa piwnicy w ogrodzie jest dla Państwa zbyt skomplikowana i czasochłonna, wówczas można zakupić gotową ziemiankę, do której zainstalowania potrzebny będzie jedynie wykop. Według opinii konsumentów gotowa ziemianka ogrodowa to najlepszy wybór w tym przypadku, ponieważ jej instalacja trwa bardzo szybko, sprawnie i pociąga za sobą dodatkowych kosztów.

 

Istotne są także uwarunkowania prawne, nad którymi warto się pochylić przed budową ziemianki. Obecnie pozwolenie na budowanie piwnicy w ogrodzie nie jest potrzebne, jeśli jej powierzchnia nie przekracza 35 metrów. Jednak warto przed instalacją udać się do odpowiedniej instytucji, by uzyskać pełną zgodę. Więcej informacji na ten temat uzyskają Państwo, udając się do przypisanego urzędu gminy lub starostwa. W momencie, kiedy nie pojawią się żadne zastrzeżenia ze strony urzędu, można przystąpić do budowy ziemianki Katowice.

 

Gdzie można zakupić ziemiankę ogrodową?

 

Decydując się na gotową konstrukcję ziemianki ogrodowej, można zyskać nie tylko skrócony czas budowy, ale również zmniejszenie kosztów instalacji. Takie zestawy można w szczególności zakupić u producentów zbiorników betonowych, a także u nas. Ziemianki ogrodowe, które są dostępne w ofercie naszego sklepu są zaprojektowane w nowoczesny sposób, dzięki czemu użytkowanie ich jest znacznie ułatwione. Na zestaw ten składa się stalowa rama, 4 rzędy półek, wentylacja nawiewno-wywiewna, a także lampa LED, która nie wymaga podłączenia do instalacji elektrycznej.

 

Dodatkowo w zestawie znajduje się stacja pogodowa, która jest w stanie określić poziom wilgotności oraz temperaturę w ziemiance. Pełna instalacja zajmuje zaledwie jeden dzień, co jest niezwykle wygodne. Nasza oferta sprzedażowa składa się z ziemianek o różnej powierzchni użytkowej, przez co każdy może dobrać odpowiedni metraż, który spełni jego oczekiwania i potrzeby.

 

Oprócz ziemianek i piwniczek prowadzimy sprzedaż nadbudowy wejścia do piwnicy. Więcej szczegółów uzyskają Państwo na temat tego produktu w odpowiedniej zakładce naszej strony internetowej. Na tle innych firm wyróżnia nas przede wszystkim to, że jesteśmy w stanie zaoferować dostawę na terenie całej Polski, również dowieziemy wybrane produkty do Gdańska.

 

W celu uzgodnienia szczegółów, zachęcamy do skontaktowania się z nami drogą telefoniczną. Pozwoli to ustalić cenę dostawy oraz wszystkie szczegóły jej dotyczące. Można uzgodnić z nami również kwestię montażu ziemianka Poznań, ponieważ współpracujemy z instalatorami ziemianek, którzy zajmują się tym na co dzień, dzięki czemu idzie im to niezwykle sprawnie. Zachęcamy do kontaktu!


Galeria

Pozostałe wpisy