5,0 Opinie w Google opinie z Google

Piwnica ziemna Kraków

Opublikowano dnia 31-07-2020

 

Po co Ci piwniczka ogrodowa?

 

Przejdź i zobacz ceny i dokładny wygląd piwniczek >>>>


piwnica-ziemianki-ogrodowa-spizarnia-schowek

Dzięki


Bez wątpienia każdy, kto jest posiadaczem domu z pięknym ogrodem chce, aby cała przestrzeń wokół domu prezentowała się interesująco. Często jednak zdarza się, że posiadamy dużo poszczególnych akcesoriów ogrodowych, których nie mamy gdzie schować. Sytuacja wygląda podobnie w kwestii różnorodnych przetworów własnej roboty czy też chociażby różnego rodzaju alkoholi.

 

Nierzadko zdarza się, że w naszym domu nie posiadamy wystarczającej ilości miejsca, aby tego typu produkty móc przechowywać. Często też bywa, że pomimo, iż mamy wystarczająco miejsca, to jednak warunki, jakie panują w naszym domu nie pozwalają na to, aby móc niektóre produkty przechować. Takimi wspomnianymi produktami są najczęściej różnego rodzaju warzywa, owoce czy też właśnie alkohole. Jeżeli chcemy, aby przetrwały one jak najdłużej i zachowały swoją odpowiednią jakość, wówczas należy pozostawić je w miejscu do tego wyznaczonym. Takim pomieszczeniem jest niewątpliwie podziemna piwnica, która dziś zaczyna powoli wracać do łask poszczególnych właścicieli posesji z ogrodem.

 


Jakie korzyści zyskamy dzięki takiemu pomieszczeniu jak piwniczka ziemna Kraków?

 

 

Otóż przede wszystkim trzeba wiedzieć, że jeżeli chcesz żyć zdrowiej i samemu hodować poszczególne warzywa i owoce, wówczas w celu ich przechowywania najlepszym i ekologicznym rozwiązaniem okazuje się być niewątpliwie ziemna piwnica. Warto wiedzieć, że jeśli nasza ziemianka jest w prawidłowy sposób usytuowana i skonstruowana, temperatura, która będzie w niej panować z pewnością utrzyma się przez cały rok poniżej 10 stopni Celsjusza (gdyż tyle właśnie powinna wynosić, jeśli chcemy, aby przechowywane w niej produkty utrzymały się jak najdłużej, nie tracąc przy tym swojej jakości). Fakt ten pozwoli nam nie martwić się o to, że różnorodne przetwory czy też nieprzetworzone jeszcze plony, takie jak chociażby cebulki karpy roślin zepsują się. A jak wiadomo, takie nieprzetworzone plony trzeba wyjąć z ziemi jeszcze przed zimą.

 

Trudno więc nie zgodzić się z tym, że ogrodowa podziemna piwnica to wyjątkowo praktyczne i użyteczne rozwiązanie. Poza tym pamiętajmy również o tym, że jeśli nasza piwniczka należy do tych większych, wówczas można w niej także przechować inne przedmioty, takie jak poszczególne narzędzia ogrodowe czy też rowery. Pamiętajmy o tym, że chowając takie przedmioty do piwnicy, w żaden sposób nie narazimy je na niekorzystne działania pogody, która jak dobrze wiemy, potrafi być niezwykle nieobliczalna. Piwnica ziemna Kraków - dlaczego warto się na nią zdecydować? Oprócz podstawowego celu zastosowania takiego pomieszczenia ogrodowego, jakim jest wspomniane już przechowywanie poszczególnych produktów, taka piwnica może również świetnie się prezentować w naszym ogrodzie pod względem wizualnym. Jeśli w odpowiedni sposób zastosujemy piwniczkę skomponowaną do wyglądu i stylu całego naszego ogrodu, wówczas z pewnością zrobi to ogromnie pozytywne wrażenie na naszych gościach czy też chociażby sąsiadach.

Takie zastosowanie piwniczki jako elementu dekoracyjnego równie często się zdarza. Warto również wiedzieć, że w sytuacjach ekstremalnych taka piwnica podziemna może również służyć jako po prostu schron. Trzeba też wiedzieć, że jeśli chcemy robić poszczególne zapasy, jest to duży plus nie tylko pod względem ekologicznym, ale również oszczędnym. Czasami zdarza się również tak, że decydujemy się na zamontowanie takiej piwniczki ze względu na potrzebę natury estetycznej. W tym celu możemy mieć różnorodne wizje umiejscowienia takiej piwniczki. Nasz sklep działa nie tylko na terenie Krakowa, ale również innych miast. Dlatego też piwnica podziemna Wrocław, piwnica podziemna Katowice czy też piwnica podziemna Gdańsk to również możliwe opcje.

 

Jak prawidłowo zaplanować zlokalizowanie podziemnej piwnicy?

 

Przede wszystkim trzeba znać wszystkie podstawowe i najistotniejsze aspekty dotyczące tego, w jakim miejscu powinna znajdować się ziemna piwnica. Najważniejszymi kwestiami są między innymi suche miejsce, z daleka od drzew (gdyż ich rosnące korzenie mogą w różny sposób uszkodzić taką piwnicę) oraz miejsce zacienione. Trzeba mieć na uwadze fakt, iż do naszej piwnicy podziemnej absolutnie nie może dostać się wilgoć, a temperatura w danym wnętrzu nie powinna przekraczać 8 stopni Celsjusza. Pamiętajmy więc o tym, żeby nie montować takiej piwniczki w mocno nasłonecznionym miejscu.

 

Wejście do piwniczki powinno znajdować się od strony północnej, ponieważ nie można dopuścić do tego, aby drzwi piwnicy się nagrzewały. Ważne jest również to, że takie pomieszczenie nie powinno być ulokowane w naturalnym zagłębieniu. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, iż będzie ona zalewana opadową wodą. Jeśli więc chodzi o takie pomieszczenie jak piwnica podziemna Kraków to miasto, w którym również wykonujemy nasze usługi, dlatego zachęcamy do kontaktu. Decydując się na takiego rodzaju piwnicę często mamy wiele pytań. Nic dziwnego, w końcu aby móc odpowiednio zastosować takie pomieszczenia trzeba co nieco orientować się w tym zakresie. Zachęcamy więc do przejrzenia naszych opisów, wśród których być może znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie.

 

Co jeszcze warto wiedzieć?

 

Jeśli zdecydujemy się na gotową już piwniczkę i mamy uzgodnione poszczególne kwestie związane z jej umiejscowieniem, wówczas taki montaż trwa zazwyczaj jeden dzień. Nasze gotowe piwniczki ziemne są w pełni skomplementowane i wyposażone w stalową ramę oraz 4 rzędy półek. Co ciekawe, posiadają one również lampę LED oraz stację pogodową do pomiaru temperatury a także wilgotności. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaka piwnica będzie się nadawała do Twojego ogrodu czy też działki lub jesteś ciekawy, jaki jest całkowity koszt montażu oraz dostawy - na wszystkie tego rodzaju pytania znajdziesz odpowiedź, przeglądając poszczególne opisy na naszej internetowej stronie. Warto również wiedzieć, że zarówno piwnica podziemna Poznań jak i piwnica podziemna Warszawa to jak najbardziej możliwe opcje, dlatego serdecznie zachęcamy do kontaktu.

 

Jeżeli zdecydowałeś się na zbudowanie takiej ogrodowej piwniczki samodzielnie musisz wiedzieć, że jest to nie tylko niezwykle czasochłonne zadanie, ale również ryzykowne. Ryzyko to związane jest z poszczególnymi kwestiami dotyczącymi odpowiedniego zaplanowania budowania tego rodzaju pomieszczenia. Często zdarza się, że zupełnie nieświadomie i niespodziewanie popełnimy jakiś błąd, którego trudno będzie naprawić. W związku z tym odradzamy takie rozwiązanie i zachęcamy do zdecydowania się na gotową już piwniczkę, która powstanie w naszym ogrodzie w nieporównywalnie szybszym tempie. Zapraszamy.

 


Galeria

Pozostałe wpisy