5,0 Opinie w Google opinie z Google

Program Moja Woda 2023/ 2024 - start 3 sierpień 2023, zakończenie inwestycji czerwiec 2024

Opublikowano dnia 16-05-2023

Aktualizacja informacji z dnia 3 sierpnia 2023r.


Program Moja Woda 2023- start naboru 3 sierpień 2023
Nabór trwa w trybie ciągłym do czerwca 2024

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wnosków do kolejnej edycji „Moja Woda”. 
Na dotacje przeznaczona jest kwota 100mln zł, zgodnie z wypowiedzią minister klimatu i środowiska.

 
Jak w poprzednich edycjach zainteresowani mogą składać wnioski w formie elektronicznej  na dofinansowanie do deszczówki z programu Moja Woda rejestrując konto w portalu beneficjenta oraz w drugi etap w wersji papierowej w siedzibie WFOŚiGW obejmującego swoim działaniem teren województwa, w którym zlokalizowana jest nieruchomość lub za pośrednictwem Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).
Wnioski należy składać na obowiązującym formularzu. 
 


 
Zmiany w programie Moja Woda 2023

 
Co zostaje jak było, a co się zmieni?Kwota dotacji uległa zmianie,  wynosi  80% kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 6000zł, więc jest to korzystna zmiana, bo poprzednio była mniejsza kwota.


W ramach dotacji do deszczówki Moja Woda 2023  będzie zakup, montaż, budowa, rozbudowa, czy też uruchomienie następujących instalacji:


1. Zbiorniki naziemne i zbiorniki podziemne na wodę deszczową o sumarycznej pojemności minimum 2000l (2m3). Oznacza to, że mogą być np., 2 zbiorniki podziemne lub kilka naziemnych, najważniejsze, żeby suma pojemności była zgodna z wymaganiami programu.

 

2. Akcesoria niezbędne do zbierania i wykorzystania wód opadowych: np. łapacze deszczu, odwodnienie liniowe, przewody odprowadzające wody opadowe (bez rynien i rur spustowych), pompy, filtry, przewody, zraszacze, sterowniki, centrale dystrybucji wody.

 

3. Skrzynki i tunele rozsączające, studnie chłonne.

 

4. Zbiorniki otwarte – oczka wodne

 

5. System drenażowy na zielonych dachachWydatki kwalifikowane muszą być na zakup oraz zainstalowanie komponentów i ewentualnie adaptacji istniejących instalacji, które będą trwałą częścią systemu umożliwiającego zatrzymanie wody opadowej na terenie nieruchomości i wykorzystanie magazynowanej wody na cele gospodarstwa domowego i przydomowych ogrodów.
 
 

UWAGA


Zmienia się data rozpoczęcia kwalifikacji kosztów.

Okres kwalifikowalności kosztów rozpoczyna się 01.01.2023 r., a zakończenie inwestycji nie może trwać dłużej niż do 30.06.2024 r. 
Warto złożyć wniosek o wsparcie, ponieważ systemy retencji deszczowej stanowią rozwiązania ekologiczne, które umożliwiają zmniejszenie wykorzystanie wody bieżącej, będą miały też wpływ na obniżenie podatku od zabetonowania terenu oraz poprawiają stan zasobów wód gruntowych. A to tylko kilka z korzyści.Kiedy można złożyć wniosek ?

Wnioski  można już składać, od 3 sierpnia 2023r., nabór jest ciągły, ale może być wstrzymany decyzją NFOŚiGW.

Wraz ze startem programu Moja Woda 2023 zostały udostępnione dokumenty. 
W Dom i Woda dostaniesz profesjonalne doradztwo i wsparcie
 
W naszym sklepie oferujemy nie tylko zbiorniki na wodę deszczową do Twojego ogrodu, ale także wszystkie potrzebne akcesoria. Ponadto oferujemy szeroki wybór gotowych zestawów, a w razie potrzeby przygotujemy  zestaw produktów specjalnie dla Ciebie. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru odpowiedniego zbiornika, skontaktuj się z nami.
 
Dbamy o to, żeby na fakturze były opisy produktów zgodnie z wymaganiami w/w programu, dodatkowo do faktury dołączamy gratis specyfikację zakupionych produktów zgodnie z regulaminem dotacji programu Moja Woda, co wpływa na sprawne rozliczenie dotacji, a tym samym szybsze otrzymanie środków dotacyjnych.
 

Bezpłatnie doradzimy odpowiednie rozwiązanie, biorąc pod uwagę m.in.:


wielkość nieruchomości,
powierzchnię dachu,
średni, roczny opad w Twoim regionie,
rodzaj gruntu'
oczekiwania i potrzeby.
 

Współpracujemy także ze specjalistką ds. dotacji, która "zjadła zęby" na wnioskach w programie Moja Woda. Jeśli nie masz czasu na dokumentację lub nie wiesz, jak się do niej zabrać, ona chętnie Ci pomoże.
 
Nie wiesz jak wypełnić wniosek o dotację, skorzystaj z naszej usługi przygotowania wniosku.
 

W razie potrzeby przekazujemy kontakt do doświadczonych instalatorów, na terenie całej Polski, żeby skrócić czas poszukiwania montażysty.

Dom i Woda nie wykonuje usług montażu zakupionych produktów. Instalatorzy są odrębnymi firmami, a skorzystanie z ich usług jest oczywiście dobrowolną decyzją każdego Klienta.
Montaż można wykonać również we własnym zakresie.
 Zbiorniki podziemne, naziemne, skrzynki i tunele to inwestycja na lata. Warto więc podjąć właściwą decyzję.
 
 

Galeria

Pozostałe wpisy