5,0 Opinie w Google opinie z Google

Skontaktuj się z nami: 570 018 537 (Iza) 533 327 679 (Robert)

Program Moja Woda 2023 - kiedy nabór wniosków?

Opublikowano dnia 16-05-2023

Program Moja Woda 2023  - kiedy nabór wniosków?

Jak informuje Rzecznik Prasowy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotowuje nową edycję programu „Moja Woda 2023”.  Ogłoszenie naboru planowane jest na III kwartał 2023 roku.  Rzecznik informuje też o  zmianach w Programie Moja Woda.

 
Jak w poprzednich edycjach zainteresowani mogą składać wnioski w formie elektronicznej  na dofinansowanie do deszczówki z programu Moja Woda.  Pamiętajmy, że zgodnie z regulaminem programu Moja Woda dokumenty powinny wpłynąć dwutorowo tj. przez Portal Beneficjenta oraz q formie papierowej na adres właściwego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wzór wniosków i szczegółowe informacje zostaną udostępnione wraz z ogłoszeniem naboru.


Warto zatem teraz wybrać zbiorniki, akcesoria, żeby być gotowym na wypełnienie wniosku, jak tylko nabór zostanie ogłoszony.


 
Zmiany w programie Moja Woda 2023

 
Co zostaje jak było, a co się zmieni?


Ciągle trwają prace nad zmianą regulaminu, więc ostateczna wersja będzie potwierdzona wraz z uruchomieniem programu Moja Woda 2023.Poniżej dzielimy się informacjami, które zdobyliśmy na ten czas.


Kwota dotacji nie ulegnie zmianie i wyniesie 80% kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 5 tys. zł.


W ramach dotacji do deszczówki Moja Woda 2023  będzie zakup, montaż, budowa, rozbudowa, czy też uruchomienie następujących instalacji:
1.
1. Zbiorniki naziemne i zbiorniki podziemne na wodę deszczową o sumarycznej pojemności minimum 2000l (2m3 ). Oznacza to, ze mogą być np., 2 zbiorniki podziemne lub kilka naziemnych, najważniejsze, żeby suma pojemności była zgodna z wymaganiami programu.
 
2.   2. Akcesoria niezbędne do zbierania i wykorzystania wód opadowych: np. łapacze deszczu, odwodnienie liniowe, przewody odprowadzające wody opadowe (bez rynien i rur spustowych), pompy, filtry, przewody, zraszacze, sterowniki, centrale dystrybucji wody.
 
3.   3. Skrzynki i tunele rozsączające, studnie chłonne.

4. Zbiorniki otwarte – oczka wodne
 
4.   5. System drenażowy na zielonych dachach
 

Wydatki kwalifikowane muszą być na zakup oraz zainstalowanie komponentów i ewentualnie adaptacji istniejących instalacji, które będą trwałą częścią systemu umożliwiającego zatrzymanie wody opadowej na terenie nieruchomości i wykorzystanie magazynowanej wody na cele gospodarstwa domowego i przydomowych ogrodów.
 
 

UWAGA


Zmienia się data rozpoczęcia kwalifikacji kosztów.

Okres kwalifikowalności kosztów rozpoczyna się 01.01.2023 r., a zakończenie inwestycji nie może trwać dłużej niż do 30.06.2024 r. 
Warto złożyć wniosek o wsparcie, ponieważ systemy retencji deszczowej stanowią rozwiązania ekologiczne, które umożliwiają zmniejszenie wykorzystanie wody bieżącej, będą miały też wpływ na obniżenie podatku od zabetonowania terenu oraz poprawiają stan zasobów wód gruntowych. A to tylko kilka z korzyści.Kiedy można złożyć wniosek?

Wniosek można złozyć dopiero po ogłoszeniu naboru. 
Wraz ze startem programu Moja Woda 2023 będą udostepnione wzory dokumentów. 
W Dom i Woda dostaniesz profesjonalne doradztwo i wsparcie
 
W naszym sklepie oferujemy nie tylko zbiorniki na wodę deszczową do Twojego ogrodu, ale także wszystkie potrzebne akcesoria. Ponadto oferujemy szeroki wybór gotowych zestawów, a w razie potrzeby przygotujemy  zestaw produktów specjalnie dla Ciebie. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru odpowiedniego zbiornika, skontaktuj się z nami.
 
Dbamy o to, żeby na fakturze były opisy produktów zgodnie z wymaganiami w/w programu, dodatkowo do faktury dołączamy gratis specyfikację zakupionych produktów zgodnie z regulaminem dotacji programu Moja Woda, co wpływa na sprawne rozliczenie dotacji, a tym samym szybsze otrzymanie środków dotacyjnych.
 

Bezpłatnie doradzimy odpowiednie rozwiązanie, biorąc pod uwagę m.in.:


wielkość nieruchomości,
powierzchnię dachu,
średni, roczny opad w Twoim regionie,
rodzaj gruntu;
 

Współpracujemy także ze specjalistką ds. dotacji, która "zjadła zęby" na wnioskach w programie Moja Woda. Jeśli nie masz czasu na dokumentację lub nie wiesz, jak się do niej zabrać, ona chętnie Ci pomoże.
 
Nie wiesz jak wypełnić wniosek o dotację, skorzystaj z naszej usługi przygotowania wniosku.
 

W razie potrzeby przekazujemy kontakt do doświadczonych instalatorów, na terenie całej Polski, żeby skrócić czas poszukiwania montażysty.

Dom i Woda nie wykonuje usług montażu zakupionych produktów. Instalatorzy są odrębnymi firmami, a skorzystanie z ich usług jest oczywiście dobrowolną decyzją każdego Klienta.

Montaż można wykonać we własnym zakresie.
 Zbiorniki podziemne, naziemne, skrzynki i tunele to inwestycja na lata. Warto więc podjąć właściwą decyzję.
 

Galeria

Pozostałe wpisy