5,0 Opinie w Google opinie z Google

15.000 zł dofinansowania na zakup zbiornika dla rolnika. Nowy Ład.

Opublikowano dnia 09-03-2023
Program dotacji dla rolników w wysokości 15 000 zł w ramach Nowego Ładu nie będzie
W Polsce wiele osób utrzymuje się z pracy na roli. Aby wesprzeć polskie rolnictwo, rząd wprowadził program dotacji dla rolników w wysokości 15 000 zł. Jednakże, wraz z nadejściem kolejnego roku budżetowego, zdecydowano się na likwidację tego programu. Jakie będą skutki tej decyzji dla polskiego rolnictwa? Czy istnieją alternatywne formy wsparcia dla rolników? Na te tematy będziemy pisać na naszym blogu.


15 tys dofinansowania na zbiornik retencji dla gospodarstwa wiejskiegoTaką właśnie wysokość dofinansowania do domowego systemu retencyjnego na wsi zapowiedział premier Morawiecki na początku października. Jest to część zmian rządu w ramach Nowego Ładu dla regionów wiejskich, którego celem jest wyrównywanie różnic pomiędzy nimi a miastami.


Dofinansowanie do zbiorników na wodę deszczową Nowy Ład dla wsi - beneficjenci

Na dopłatę będzie mógł liczyć każdy rolnik, który zdecyduje się na instalację naziemnego lub podziemnego zbiornika na wodę deszczową o powierzchni 1-5 tys m².
Zdaniem premiera Morawieckiego jest to rozwiązanie, które zapewni zrównoważony rozwój i zapobieganie suszy, która w ostatnim czasie wyjątkowo uderza w płody rolne.  Dofinansowanie do zbiornika na deszczówkę na wsi - wysokość wsparcia

Obecnie trudno powiedzieć, jakie warunki należy spełnić i czy wysokość dopłat w ramach dofinansowania do zbiornika na deszczówkę na wsi Nowy Ład 2023 będzie segmentowa. Na konferencji w dniu 9 października 2021 premier zapowiedział jedynie, że rolnicy mogą liczyć na ryczałt do 15 000 zł.
Jednak już sama górna granica kwoty jest wysoka, zwłaszcza jeśli porównamy ją z popularnym programem Moja Woda, w którym beneficjenci mogą otrzymać zwrot kosztów kwalifikowanych do 80% jednak nie więcej niż 5 000 zł.


Czy 15 000 zł starczy?

Kwota ta pokryje znaczną część wydatków na zakup i montaż nawet podziemnych zbiorników na wody opadowe i roztopowe o średnich lub dużych pojemnościach. Dofinansowanie do deszczówki dla wsi Nowy Ład 2023 będzie świetną okazją do zakupu systemów o doskonałej jakości, długiej gwarancji, a także wielofunkcyjnych, które zaspokoją potrzeby standardowej rodziny takich, jak Zbiornik Water Garden w zestawie  o pojemności 10 000l na wysokie wody gruntowe
Nie znamy jeszcze regulacji dotyczących ewentualnych pojemności zbiorników, które objęte zostaną dofinansowaniem do deszczówki 2023 Nowy Ład dla wsi.


Nowy ład dla wsi dofinansowania do deszczówki 2023 - formalności

Złagodzenie wymaganej dokumentacji to kolejny ukłon (poza wysokością dofinansowania do zbiorników na deszczówkę Nowy Ład dla Wsi) w stronę beneficjentów. Premier zapowiedział, że nie będzie konieczności uzyskiwania pozwolenia wodno-prawnego, co jest czasochłonne i kosztowne.Wystarczy jedynie zgłoszenie do nadzoru wodnego.Jak wykorzystać zebraną deszczówkę?

Podziemne zbiorniki na wodę deszczową pozwalają nie tylko na zwiększenie lokalnej retencji, zatrzymują wodę w miejscu powstania opadu i zapobiegają suszy oraz lokalnym podtopieniom, minimalizując tym samym skutki zmian klimatycznych.
Są także doskonałą formą oszczędności. Tylko niewielką ilość wody bieżącej spożywamy. Większość wykorzystujemy do mycia, sprzątania i  prania. W gospodarstwach wiejskich jej zużycie zwiększa jeszcze konieczność pojenia zwierząt hodowlanych.

Tymczasem kranówkę może doskonale zastąpić właśnie deszczówka. Odpowiednio dostosowany system pozwoli na wykorzystanie jej do:
podlewania trawników (także w formie zraszaczy),
mycia i sprzątania,
spuszczania wody w toalecie,
prania w pralce automatycznej,
pojenia zwierząt.

Podziemne zbiorniki na wodę deszczową posiadają stosowne filtry, które zatrzymują większość zanieczyszczeń w postaci patyków, kamieni i piasku. Otrzymujemy więce miękką wodę II kategorii, która wprawdzie nie może być spożywana przez ludzi, ale doskonale nadaje się do celów użytkowych. Więcej na ten temat możesz przeczytać we wcześniejszym wpisie: Zbiorniki na wodę deszczową 10 000 litrów - dlaczego warto je zainstalować.


Skorzystaj z doradcy Dom i Woda

W naszym sklepie nie tylko sprzedajemy profesjonalne, ekologiczne rozwiązania dla domu i ogrodu. Wykorzystując naszą wiedzę i wieloletnie doświadczenie, doradzamy także wybór właściwych opcji, które spełnią zarówno oczekiwania klientów, jak i wymogi nieruchomości. Pamiętaj, że zbiornik na wodę deszczową musi być odpowiednio dobrany, a pod uwagę należy wziąć wiele czynników takich, jak m.in.:
wysokość wód gruntowych.
rodzaj gruntu,
ilość osób w gospodarstwie,
wielkość powierzchni, z której zbierana będzie deszczówka,
średni, roczny opad w regionie,
sposób wykorzystywania zebranego opadu.


W Dom i Woda weźmiemy je wszystkie pod uwagę, dokonamy bezpłatnej analizy i pokażemy rozwiązania, które będą dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Dlatego skontaktuj się z nami już dzisiaj i przygotuj  się na wprowadzenie programu Nowy Ład dla wsi.   

W naszym sklepie znajdziesz duży wybór zbiorników retencyjnych.
Zobacz przykłady i skontaktuj się z nami, doradzimy wybór odpowiedniego zbiornika.

1. 
Zestaw ogrodowy ST, zbiornik 2000l


zbiornik-podziemny-na-deszczowk

2.  Zestaw Water Garden, ze zbiornikiem na deszczówkę 5000l- 5m3

 zestaw-ze-zbiornikiem-water-house-garden-5000l
3.  Zestaw do deszczówki ze zbiornikiem Blue Rewatec 10000l

zestaw-do-deszczowki-ze-zbiornikiem-blue-rewatec-10000-l


Zobacz wiele innych:
 Zbiorniki podziemne
 Zbiorniki naziemne

Galeria

Pozostałe wpisy