5,0 Opinie w Google opinie z Google

Program Moja Woda 2021 - wkrótce zakończenie naboru wniosków

Opublikowano dnia 07-06-2021
Program Moja Woda 2021  - wkrótce zakończenie naboru wniosków

Jeszcze tylko do 10 czerwca zainteresowani mogą składać w formie elektronicznej wnioski na dofinansowanie do deszczówki z programu Moja Woda 2021 r. Warto zatem zakasać rękawy i zebrać całą niezbędna dokumentację, jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś.

Wnioski w programie Moja Woda 2021 - miesiąc na uzupełnienie

Pamiętajmy, że zgodnie z regulaminem programu Moja Woda 2.0 dokumenty powinny wpłynąć dwutorowo tj. przez Portal Beneficjenta oraz z formie papierowej na adres właściwego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 10 czerwca to data graniczna dla wersji elektronicznej. Wydrukowane i podpisane dokumenty powinny zostać dosłane w ciągu miesiąca. To zdecydowany ukłon w stronę tych, którzy jeszcze zwlekają z podjęciem decyzji o skorzystaniu z programu Moja Woda 2021.

Program Moja Woda 2021 - blisko 70% środków wykorzystanych

Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do 7 maja wpłynęło ponad 14,5 tys. wniosków, które wyczerpały w 68% budżet przeznaczony na realizację przedsięwzięcia Moja Woda 2.0.
To kolejny dowód na to, jak ogromnym powodzeniem cieszy się to przedsięwzięcie. Przypominamy, że w pierwszej edycji podobna pula środków rozeszła się w ciągu zaledwie dwóch miesięcy.

Beneficjentów przyciąga przede wszystkim szeroki zakres dotacji, gdyż 5 000 złotych  można uzyskać m.in. na:
l  zbiorniki naziemne i podziemne na wodę deszczowę;
l  skrzynki i tunele rozsączające;
l  system drenażowy na zielonych dachach
l  itp.

W tym roku uproszczono procedurę, a także zniesiono część ograniczeń i np. wielkość zbiorników naziemnych, co było istotnym elementem hamującym w zeszłorocznej edycji programu Moja Woda. 

5 000 złotych jeszcze czeka

NFOŚiGW zapowiedział, że kwota środków w programie Moja Woda 2021 nie zostanie podwyższona. Nadal więc pozostaje około 30 mln złotych do rozdysponowania. Warto o nie się postarać, gdyż systemy małej retencji to ekologiczne rozwiązania, które pozwalają na ograniczenie zużycia wody bieżącej, zmniejszenie tzw. podatku od zabetonowania oraz poprawę stanu lokalnych wód gruntowych.  To tylko kilka z zalet.

Masz szansę jeszcze je wykorzystać. Więcej na temat programu, wniosków, zasad i procedury pisaliśmy w artykule Start programu Moja Woda - marzec 2021 oraz 12 najczęściej zadawanych pytań w programie Moja Woda 2021. Zachęcamy do lektury. Znajdziesz tam wszystko, co konieczne do prawidłowego przygotowania i złożenia dokumentacji.

W Dom i Woda chętnie pomożemy

U nas nie tylko kupisz asortyment do Twojego ogrodu w tym także zbiorniki na wodę deszczową. Otrzymasz tu także fachową poradę. Dlatego, jeśli nie wiesz, jaki zbiornik spełni oczekiwania i wymagania Twojej rodziny, skontaktuj się z nami.

Bezpłatnie doradzimy odpowiednie rozwiązanie, biorąc pod uwagę m.in.

l  wielkość nieruchomości,
l  powierzchnię dachu,
l  średni, roczny opad w Twoim regionie,
l  wielkość nieruchomości i jej zazielenie,
l  średnie zużycie bieżącej wody przez gospodarstwo,
l  rodzaj gruntu;
l  ilość osób.

Współpracujemy także ze specjalistką ds. dotacji, która zjadła zęby na wnioskach w programie Moja Woda. Jeśli nie masz czasu na dokumentację lub nie wiesz, jak się do niej zabrać, ona chętnie Ci pomoże. 

Na samym końcu wskażemy Ci profesjonalnych instalatorów, którzy działają w Twoim regionie. Dzięki temu będziesz miał pewność, że montaż został wykonany fachowo i z pełną znajomością zasad.

Zbiorniki podziemne, skrzynki i tunele to inwestycja na lata. Warto więc podjąć właściwą decyzję.
 
 

Galeria

Pozostałe wpisy